Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Karostas festivāls 2021 ir sācies7. jūnijs, 2021Kultūra

  Sieviete uz papīra lapas glezno sievietes tēlu.
  1 no 1Šogad Karostas festivālā kopā ar Latvijas māksliniekiem piedalīsies arī mākslinieku jaunā paaudze.

  Karostas festivāls šogad notiek jau trešo reizi. Šogad festivāla tēma ir SAPNIS. Sapnis par nākotni. Karostas festivāla pasākumi notiks visas vasaras garumā, pielāgojoties nepieciešamajiem ierobežojumiem.

  Karostā jau ieradušies pirmie festivāla mākslinieki – Helēna, Ivars un Anna Heinrihsoni un Kristians Brekte, kas gleznos Redānā. Darbu Karostas ūdenstornī jau uzsākuši tēlnieks Egons Peršēvics un gleznotājs Andris Vītoliņš. Nedēļas nogalē viņiem pievienosies Atis Jākobsons un Elīna Zunde.

  Festivāla laikā radītie darbi visu vasaru būs apskatāmi Karostā. Redāns ir brīvpieejas brīvdabas teritorija, to var apskatīt jebkurā laikā,  tāpat arī var sekot līdzi mākslinieku radošajam procesam. Mākslinieki darbu Redānā noslēgs ar pikniku 13.jūnijā laikā no pl.12-15. Tie kas vēlas ne tikai apskatīt mākslas darbus, bet arī sveikt māksliniekus, aicināti ierasties, ievērojot pulcēšanās un citus ierobežojumus.

  Karostas cietums un bufete atvērti apmeklētājiem katru dienu no pulksten 9.00 līdz 19.00.

  Karostas cietumā vienā no kamerām gleznos latviešu māksliniece no Skotijas Agita Maķevica un Karostas cietuma ilggadējā dizainere Kristīne Dekovice. Sestdien, 12.jūnijā Karostas cietumā notiks diskusija par Karostas nākotni, ko vadīs Dzintars Hmieļevskis. Diskusijas dalībnieki būs pašvaldības, nevalstisko organizāciju, kultūras jomas u.c. pārstāvji. Diskusijas mērķis ir ģenerēt idejas, kā veicināt Karostas attīstību un kādu vēlamies redzēt Karostu pēc 10 vai 100 gadiem. Diskusija tiks straumēta Karostas cietuma Facebook kontā @karostascietums.

  Šogad Karostas festivālā kopā ar Latvijas slavenajiem māksliniekiem piedalīsies arī mākslinieku jaunā paaudze. Liepājas mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņi veidos vides objektus takā, kas gar Cietokšņa kanālu iet apkārt Redānam. Latvijas Mākslas akadēmijas studentu grupa gleznos Karostas pilsētvidē un viņu darbi būs apskatāmi Karostā visu vasaru. Savukārt Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu kopas 4K dalībnieki veidos Redānā instalācijas.

  Vienā no Redāna tuneļiem būs apskatāma īpaši Karostas festivālam veidota gaismas un skaņas performance, kas ietver sevī unikālus vēsturiskus kadrus no I Pasaules kara. Šī video performance ir veltīta Karostas un Neatkarības kara muzejam, kas top Redānā un tiks atvērts šovasar. Performances autors ir Ritvars Embrekts.

  Šonedēļ interesenti var sekot līdzi mākslas radīšanas procesam un rezultātu svētdien apskatīt bez maksas. No 14. jūnija Redāns būs atvērts katru dienu no pulksten 11.00 līdz 17.00. Apmeklētāji varēs apskatīt nocietinājumus, video performanci, uzzināt interesantus faktus par Redānu un Neatkarības cīņām kā arī apskatīt mākslas darbus. Drīzumā gaidāma arī jaunas ekspozīcijas atklāšana.

  Karostas ūdenstornī strādājošie mākslinieki A. Vītolīņš, A. Jākobsons un E. Zunde būs atveduši uz Karostu savas izstādes. Tās un Karostas festivālā tapušos darbus, kā arī Egona Peršēvica veidoto skulptūru varēs apskatīt visu vasaru, bet atklāšana notiks sestdien, 19.jūnijā. Sīkāka informācija sekos.

  Šovasar atkal Karostas ūdenstornis pārtaps par atvērtu mākslinieku rezidenci, kur būs iespēja ne tikai apskatīt izstādi, bet arī sekot līdzi mākslas tapšanas procesam.

  Karostas festivālā piedalīsies arī Karostas mākslinieks Elements. Šogad viņš veidos lielformāta gleznojumu “Karosta 3600” uz mājas sienas Turaidas ielā 8a.

  Aktīvos liepājniekus aicinām doties velo orientēšanās braucienā pa Karostu. Speciāli Karostas festivālam esam izveidojuši jaunu 14 km velo maršrutu, kas reizē ir kā vēstures nodarbība, jo ved gar dažādos vēstures posmos tapušām vietām, namiem, ielām. Maršruta karti varēs saņemt Karostas cietumā, lejuplādēt Karostas cietuma mājas lapā www.karostascietums.lv un Karostas Facebook un Instagram kontos. Velo maršrutu, protams, var veikt jebkurā laikā, taču pie balvām tiks tie, kuri šo maršrutu izmēģinās šajā nedēļas nogalē, 12.un 13.jūnijā. Dalībniekiem būs nepieciešams publicēt paveiktā maršruta karti, kā arī interesantas fotogrāfijas sociālajos tīklos ar tēmturi #Karostasfestivals2021, kas jāuzņem brauciena laikā. Vairāk informācijas par akcijas noteikumiem meklējamas Karostas Facebook un Instagram kontos.

  Karostas festivālu rīko Karostas glābšanas biedrība. To atbalsta Liepājas pilsētas dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kurzemes plānošanas reģions un A/S “Latvijas valsts meži”.

  Informāciju sagatavoja

  Monta Krafte
  Karostas glābšanas biedrības valdes locekle
  Tālrunis: 26 488 200