Katrs piektais neierodas uz pieteikto izmeklējumu, ievērojami pagarinot rindas garumu6. novembris, 2020Veselība

  Vizuāli parādīts, ka katrs piektais neierodas uz pieteikto izmeklējumu, ievērojami pagarinot rindas garumu
  1 no 1

  Vidēji katrs piektais pacients neatsaka savu pierakstu un neierodas uz izmeklējumu vai pieņemšanu pie ārsta – liecina jaunākie apkopotie statistikas dati. Tādējādi būtiski tiek pagarināts rindas garums, liedzot ātrāku izmeklējuma iespēju cilvēkiem, kuru veselībai tas ir īpaši būtiski, piemēram, onkoloģijā.

  Pēdējās nedēļas laikā novērojams, ka šo gadījumu skaits ir kritiski pieaudzis. Piemēram, 5. novembrī Liepājas Reģionālās slimnīcas speciālisti konstatēja, ka aptuveni 30% jeb katrs trešais vai ceturtais cilvēks neieradās uz pieteikto konsultāciju. Savukārt 2. novembrī uz pieteiktajiem endoskopijas izmeklējumiem neieradās pat 2/3 pacientu. Līdzvērtīga situācija ir ar pierakstu uz Covid-19 testiem – uz pieteikto laiku neierodas vidēji trešdaļa iedzīvotāju.

  Tas nozīmē ne tikai to, ka tiek mākslīgi pagarināts rindas garums, bet arī ārstējošās personas šajā laikā atrodas piespiedu dīkstāvē.

  Liepājas pašvaldība un Liepājas Reģionālā slimnīca aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un laicīgi atteikt pierakstu vai vienoties par citu pieraksta laiku, ja uz vizīti nevar ierasties, tādējādi nodrošinot iespēju citiem iedzīvotājiem saņemt medicīnas pakalpojumus, kuriem tas ir ļoti gaidīti un būtiski veselībai.

  Novērots, ka bieži vien pacients, vēlēdamies tikt pie ārsta pēc iespējas ātrāk, pierakstās uz izmeklējumiem vairākās vietās, bet vairs neatsaka pierakstu vietās, uz kurām tomēr nedodas. Tāpēc cilvēkiem jābūt apzinīgiem un jāpadomā par līdzcilvēkiem, laikus atsakot pierakstu, lai pakalpojumu varētu saņemt tie, kam tas ir akūti nepieciešams diagnozes vai ārstēšanas procesa noteikšanai.

  Tāpat pašvaldība aicina pacientiem izmantot e-pieraksta iespējas. Ja kāds no pacientiem, kurš pierakstījies pie ārsta, savu pierakstu atceļ vai atsaka, tad šī vieta automātiski tiek piedāvāta nākamajam e-pieraksta rindā esošajam iedzīvotājam, un rinda uz priekšu virzās daudz raitāk.

  Papildu informācija

  Indra Grase
  SIA “Liepājas Reģionālā slimnīca”
  Sabiedrisko attiecību speciāliste
  Tālrunis: 26 591 363
  E-pasts: indra.grase@liepajasslimnica.lv