Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Koka apbūve

Liepājā koka arhitektūra ir ļoti daudzveidīga un ar senu vēsturi. Senākās koka ēkas pilsētā saglabājušās vēl no 17. gadsimta.

Izcils piemērs tam ir Kungu iela, kas 17. gadsimtā bija pilsētas galvenā iela. Kungu ielā 24 un tās iekšpagalmā saglabājies unikāls ēku komplekss. Ievērojamākā ēka bija pazīstama kā Hoijeres kundzes viesnīca, kur 1697. gadā uzturējies Krievijas cars Pēteris I. Pašlaik ēkā notiek atjaunošanas darbi, lai tajā taptu interjera muzejs.

Savu artavu Liepājas koka arhitektūrā iezīmē tā dēvētās strādnieku koka mājas, kas celtas 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā. Tie lielākoties ir vienkārši divstāvu nami, bet katrs no tiem pārsteidz ar nelielām koka detaļām fasādē vai kokgriezumiem rotātām durvīm vai logu rāmjiem. Tādas ēkas sastopamas Jaunliepājā, kā arī blakus Liepājas ezeram – Bērzu, Apšu, Ezera, Bernātu un citās ielās.

Savukārt Jūrmalas parka tuvumā atrodas patiesi greznas koka ēkas, kas celtas, ievērojot Šveices stila arhitektūru – ar smalkiem kokgriezumiem balkonos, kāpņu margās, uz fasādēm. Greznākie koka ēku paraugi saglabājušies Dzintaru, Liepu, Peldu, Hika un Vites ielās – bijušajos vasarnīcu rajonos.

Koka ēkas, kas tagad lielākoties ir dzīvojamās ēkas, ir viens no pilsētas lepnumiem, kas bagātina Liepājas pilsētvidi un arhitektūras mantojumu.

1 no 6Jūrmalas parka koka arhitektūra.
2 no 6Jūrmalas parka koka arhitektūra.
3 no 6Koka arhitektūras detaļas.
4 no 6Kungu ielas koka arhitektūra.
5 no 6Koka arhitektūra Vecliepājā.
6 no 6Koka noliktava Spīķera ielā.