Koncertdārzam “Pūt, vējiņi!” ielikts pamatakmens16. oktobris, 2020Pašvaldība

  Tiek ielikts pamatakmens Koncertdārzam “Pūt, vējiņi!”
  1 no 4Klātesot Liepājas pilsētas domes vadībai, kultūras ministrijas pārstāvjiem, būvniekiem un projekta autoriem, svinīgā noskaņojumā iemūrēts koncertdārza “Pūt, vējiņi!” pamatakmens
  Tiek ielikts pamatakmens Koncertdārzam “Pūt, vējiņi!”
  2 no 4Klātesot Liepājas pilsētas domes vadībai, kultūras ministrijas pārstāvjiem, būvniekiem un projekta autoriem, svinīgā noskaņojumā iemūrēts koncertdārza “Pūt, vējiņi!” pamatakmens
  Tiek ielikts pamatakmens Koncertdārzam “Pūt, vējiņi!”
  3 no 4Klātesot Liepājas pilsētas domes vadībai, kultūras ministrijas pārstāvjiem, būvniekiem un projekta autoriem, svinīgā noskaņojumā iemūrēts koncertdārza “Pūt, vējiņi!” pamatakmens
  Tiek ielikts pamatakmens Koncertdārzam “Pūt, vējiņi!”
  4 no 4Klātesot Liepājas pilsētas domes vadībai, kultūras ministrijas pārstāvjiem, būvniekiem un projekta autoriem, svinīgā noskaņojumā iemūrēts koncertdārza “Pūt, vējiņi!” pamatakmens

  Piektdien, 16. oktobrī, klātesot Liepājas pilsētas domes vadībai, kultūras ministrijas pārstāvjiem, būvniekiem un projekta autoriem, svinīgā noskaņojumā iemūrēts koncertdārza “Pūt, vējiņi!” pamatakmens.

  Jaunais koncertdārzs “Pūt, vējiņi!” Jūrmalas parkā top par mūsdienīgu kultūras telpu, ērti pieejamu vietējiem iedzīvotājiem un saistošu pilsētas viesiem. Pēc koncertdārza pārbūves un pieguļošās teritorijas labiekārtošanas, jaunajā estrādē būs iespēja organizēt brīvdabas pasākumus un koncertus lielākam apmeklētāju skaitam nekā līdz šim, kā arī tiks nodrošināti komfortablāki apstākļi gan māksliniekiem, gan skatītājiem.

  “Šodien mēs sevi droši varam saukt par Latvijas mūzikas galvaspilsētu. Mums ir plašs, kvalitatīvs, daudzveidīgs un spēcīgs piedāvājums - Liepājā skan gan klasiskā un akadēmiskā mūzika, gan džezs, tradicionālā, populārā, eksperimentālā un cita veida mūzika. Mūsu pilsēta vienmēr bijusi, ir un būs nozīmīgs stūrakmens Latvijas kopīgajā kultūras dzīves kartē, un līdz ar jaunā koncertdārza atdzimšanu mēs visi kopā stiprināsim ne tikai paši savu, Kurzemes un Latvijas, bet arī Baltijas un Eiropas kopējo kultūras telpu. Jaunais koncertdārzs “Pūt, vējiņi!” nav tikai būve, tas ir simbols Liepājas brīvajam garam un radošumam. Tas ir simbols mūsu pārliecībai, ka kvalitatīva kultūra un māksla ir Liepājas sirdspuksti! Saules mūžu, vēja spēku un dižu nākotni koncertdārzam “Pūt, vējiņi!”, Liepājai un Latvijai!,” bija rakstīts kapsulas vēstījumā, ko svinīgi parakstīja domes vadība – Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieki Uldis Sesks, Gunārs Ansiņš un Atis Deksnis, kultūras ministrs Nauris Puntulis, Sia "Bildberg" atbildīgais būvdarbu vadītājs Jānis Uzars un Sia "Livland Group" autoruzraugs - arhitekts Mikus Lejnieks.

  “Kultūrvietas - jaunas vai atjaunotas - tapšanā būtiska ir tās attīstības vīzija. “Pūt, vējiņi!” ir vieta ar neizmirstamu nozīmi Latvijas kultūrvēsturē, ar personiskām atmiņām un sentimentu. Novēlu, lai koncertdārzs kļūst par mūsdienīgu, dzīvu, pulsējošu magnētu daudzām norisēm arī nākotnē!”, pasākumā sacīja Latvijas Republikas kultūras ministrs Nauris Puntulis.

  Topošais teritorijas labiekārtojums nodrošinās ērtāku piekļuvi koncertdārzam un pludmalei. Nojaukti agrāk estrādi ietverošie žogi un barjeras, koncertdārzu integrējot Jūrmalas parka teritorijā un sasaistot ar pludmales piekrastes zonu, kā arī pārplānoti laukumi un celiņi, lai nodrošinātu pilnīgu vides pieejamību. Koncertdārza teritorija būs brīvi pieejama ikvienam Jūrmalas parka apmeklētājam.

  Koncertdārza "Pūt, vējiņi!" pārbūve īstenota sadarbības projekta "Dienvidkurzemes piekrastes mantojums cauri gadsimtiem" ietvaros, ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu.

  Uzziņai

  Ēkas kopējā platība 1 833 m²
  Zemesgabala kopējā platība 22 162 m²
  Skatītāju vietu skaits – 1 441 sēdvieta, no kurām:
  centrālajā daļā 706 sēdvietas;
  centrālajā daļā cilvēkiem ar kustību traucējumiem 34 sēdvietas;
  sānu terasēs 207 sēdvietas;
  gala terasē 441 sēdvieta.
  Būvprojekts: Sia "Livland Group".
  Ģenplāns un arhitektūras daļa: Sia "Lejnieku projektēšanas birojs".

  Informāciju sagatavoja

  Zita Lazdāne
  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
  Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja
  Tālrunis: 22 017 277
  E-pasts: zita.lazdane@liepaja.lv