Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Koncertdārzs “Pūt, vējiņi!” savu jauno sezonu uzsāks 3. jūnijā30. maijs, 2023Kultūra

  koncertdārzs “Pūt, vējiņi!”
  1 no 1

  Sestdien, 3. jūnijā, ar Latvijas teātru dziedošo aktieru krāšņo muzikālo salidojumu ”Viena vieta uz brieža vēl brīva” Jūrmalas parkā savu otro sezonu uzsāks atjaunotais koncertdārzs “Pūt, vējiņi!”.

  Skatītājiem visas vasaras garumā būs iespēja baudīt muzikālus vakarus kopā ar dažāda žanra māksliniekiem, kuri ieskandinās vasaras koncertdārzu. 

  Šajā vasarā koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” gaidāmas ļoti dažādu žanru koncertprogrammas. Notiks opermūzikas un džeza koncerti, brazīļu karnevāla šovs un uz savu jubilejas koncertu aicinās Marija Naumova. Arī šogad mazajiem klausītājiem gaidāma satikšanās ar iemīļoto Tutu un Lapsu, būs arī šlāgermūzikas dižkoncerts un mūziķa Alex piemiņas lielkoncerts “Zvaigznes ceļš”.

  Jau 3. jūnijā pārpildītā sezonas atklāšanas koncertā klausītāji varēs satikties un sadziedāties ar saviem iecienītākajiem Latvijas teātru dziedošajiem aktieriem. Muzikālajā salidojumā piedalīsies Latvijas Nacionālā teātra aktieri Dita Lūriņa, Mārcis Maņjakovs, Egils Melbārdis un Ainārs Ančevskis, aktrise, komponiste un dziedātāja Zane Dombrovska, Liepājas teātra aktrise Karīna Tatarinova, Dailes teātra aktieris Imants Strads, kā arī aktieris Andris Bērziņš. Savukārt 10. jūnijā 45 gadus kopš grupas dibināšanas atzīmēs leģendārās grupas “Zodiaks” mūziķi, komponistam Jānim Lūsēnam atkal apvienojot savulaik populāro duetu – Zigfrīdu Muktupāvelu un Maiju Lūsēnu. Vēl jūnijā koncertdārzu ieskandinās eksotisks, unikāls, krāšņs un ugunīgs brazīliešu karnevāla šovs, kurā uzstāsies desmitiem mūziķu, dejotāju un bundzinieku. Mūziķu grupa “Samba de Riga” no Latvijas, kas uz autentiskām brazīliešu bungām spēlē afro-brazīliešu ritmus, tādus kā samba, samba-reggae, maracatu, samba-funk un citus.

  Jūlija siltajos vakaros Liepājas simfoniskais orķestris liepājniekiem un Liepājas viesiem dāvinās īstus opermūzikas svētkus. Skanēs pasaulē iemīļotākās operu melodijas. Kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri 15. jūlijā uz brīvdabas estrādes skatuves kāps šarmantais franču soprāns Perīna Madefa, harismātiskais tenors un izcilās balss īpašnieks Mihails Čulpajevs un maigais rumāņu baritons Bogdans Baču, bet 29. jūlijā uz brīvdabas skatuves vakarā viesosies harismātiskā un pasaulē mīlētā gruzīnu etno džeza dīva Nino Katamadzi ar grupu “INSIGHT”. Nino priekšnesumu varētu raksturot kā gruzīnu un mūsdienu pasaules mūzikas sintēzi, kurā savijas džezs, roks, pops un psihodēlija.

  Savukārt 12. augustā savu pastāvēšanas 55 gadu jubileju svinēs leģendārā grupa “Menuets”, atskaņojot Imanta Kalniņa mūziku, bet 25. augustā savus 30 gadus uz skatuves un skaisto dzīves gadskaitli – 50 – vēlas atzīmēt dziedātāja Marija Naumova. Viņa to plāno darīt ļoti krāšņi un priecīgi. Marija vēlas dāvāt publikai savu sen sapņos iedomāto koncertšovu “FIESTA de MARIA”. Tas iecerēts muzikāli ugunīgos un saulainos Latino ritmos.

  20. augustā “Latvijas šlāgerkanāls” aicina uz zelta dziesmu izlases lielkoncertu “Kāpēc man dziedāt svešu dziesmu?”. Koncertā piedalīsies populārākie latviešu estrādes mākslinieki, kas izpildīs dziesmas no „Latvijas šlāgerkanāla” zelta fonda. Koncertā uzstāsies Andris Ērglis, Samanta Tīna, Jānis Krūmiņš, Jenny May, Guntis Veits, Normunds Rutulis, Ieva Sutugova, Kaspars Markševics, Ineta Rudzīte un Liene Šomase. Katrs šlāgermūzikas cienītājs laipni aicināts vakaru Liepājas Jūrmalas parkā pie jūras, brīvdabā pavadīt kopīgā mūzikas baudīšanā un jautru dziesmu izdziedāšanā. Savukārt 26. augustā uz vasarīgu, muzikālu sarunu koncertdārzā pie jūras saulrieta fonā klausītājus aicinās Liepājas Simfoniskais orķestris ar programmu “Kaspars Zemītis & ImKa”. Sarunas laikā klātesošie tiksies arī ar mūziķiem Daumantu Kalniņu, Renāru Kauperu, Elzu Rozentāli un Kasparu Zemīti.

  Jau nākamajā nedēļā biļešu tirdzniecība tiks uzsākta pašu mazāko klausītāju ieicienītajiem Tutas un viņas draugu koncertiem. Kamēr vairāki vasaras koncertu rīkotāji apkopo savas iespējas tikties ar klausītājiem Liepājā, brīvdabas koncertdārzā “Pūt, vējiņi!”, ieplānoto koncertu biļetes var jau iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā.

  Arī darba dienu vakaros koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” skanēs ritmiskie Latīņamerikāņu deju ritmi, kuros uz aktīvu un kvalitatīvu laika pvadīšanu aicinās Zumbas fitnesa pasniedzēji.

  Par gaidāmajiem pasākumiem informāciju sīkāk var atrast mājaslapā www.putvejini.com un Liepājas kultūras kalendārā www.kalendarsliepaja.lv.

  Uz tikšanos!

  Informāciju sagatavoja

  Madara Lubāne
  SIA “Liepājas latviešu biedrības nams” kultūras projektu vadītāja
  Tālrunis: 26 371 671
  E-pasts: madara.lubane@biedribasnams.lv
  www.biedribasnams.lv
  www.putvejini.com