Kultūras ministrija pārdala 172 710 eiro Liepājas teātra darbības nodrošināšanai8. jūnijs, 2021Kultūra

  Valdība pēc Kultūras ministrijas (KM) iniciatīvas 8. jūnijā lēma veikt 172 710 eiro pārdali starp KM budžeta programmām, lai mazinātu Covid-19 ierobežošanā radītās, negatīvās sekas un nodrošinātu Liepājas domes kapitālsabiedrības – Liepājas teātra – darbības turpināšanu 2021. gadā. Atbalstu valsts teātriem un koncertorganizācijām KM virzīs izskatīšanai kādā no tuvākajām valdības sēdēm.

  “Liepājas teātris ir mūsu kultūrtelpas nozīmīga sastāvdaļa. Pandēmijas laikā atbalsts ir jāsniedz visam kultūras sektoram, neatkarīgi no juridiskā statusa. Kultūras ministrija ir radījusi un ieviesusi virkni atbalsta mehānismu gan valsts, gan privātajam, gan nevalstiskajam sektoram. Paldies par ciešu sadarbību Liepājas domei!” uzsver kultūras ministrs Nauris Puntulis.

  Lai nodrošinātu skaidru un visām iesaistītajām pusēm saprotamu principu un kritēriju izstrādi š.g. Covid-19 ietekmes mazināšanai KM kapitālsabiedrībās un Liepājas teātrī, KM strādāja īpaši izveidota darba grupa, kurā bija pārstāvēti arī teātri un koncertorganizācijas. Saskaņā ar Liepājas teātra iesniegto informāciju un darba grupas izvērtējumu Liepājas teātrim šogad darbības nepārtrauktības nodrošināšanai nepieciešams finansējums 172 710 eiro apmērā.

  Jau ziņots, ka Liepājas teātris ir vienīgais profesionālais teātris, kura juridiskais statuss ir pašvaldības, nevis valsts kapitālsabiedrība, tāpēc ne aizvadītajā gadā, ne šogad teātrim nav iespējams tiešā veidā piešķirt finansējumu no KM.

  Par minētā finansējuma pārdali vēl būs jālemj arī Saeimai.

  Informāciju sagatavoja

  Lita Kokale
  Kultūras ministrijas
  Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
  Tālrunis: 67 330 343
  E-pasts: Lita.Kokale@km.gov.lv