Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Kultūras vide

Liepāja ir Latvijas kultūras galvaspilsēta – mums ir bagātas un varenas kultūras tradīcijas, plašas un daudzveidīgas mūsdienīgas izklaides iespējas, augstvērtīgs un visaptverošs kultūras piedāvājums, mākslinieki no visas pasaules un plašas iespējas ikvienam iesaistīties Liepājas kultūras dzīves veidošanā.

Kultūras nepārtrauktā mainība

Liepāju raksturo tas, ka pilsēta nebaidās no izaicinājumiem un neprātībām – nebaidās būt tendenču noteicēja, darīt un piepildīt to, par ko citi vēl tikai sapņo. Liepājā ir jauni, radoši un apņēmīgi cilvēki, kuri palīdz pilsētai augt un attīstīties. Liepājas kultūra nepārtraukti mainās - rodas jaunas vērtības un ideāli, pēc kuriem tiekties, aug jaunā paaudze, kura iznes Liepājas vārdu plašajā pasaulē un pasaulē panākumus guvušus māksliniekus atved pie mums.

Kultūras dzīves simbols

Liepājas pilsētas kultūras dzīves simbols ir koncertzāle “Lielais dzintars”, kas ir ne tikai Liepājas un Kurzemes, bet visas Latvijas un Baltijas dārgakmens. Pateicoties koncertzālei Liepājas ir ieguvusi jaunu un spilgtu vaibstu pilsētas sejā un ikvienam liepājniekam un pilsētas ir iespēja baudīt neskaitāmi daudz saviļņojošus, emocionālus, arī pārdomu pilnus mirkļus, jo pasaule Liepājā ir daudz tuvāk nekā citur. Gada laikā Liepājā uzstājās mākslinieki vidēji no 60 dažādām pasaules valstīm.

Jaunrade

Liepāja ir lieliska bāze jaunradei – šeit ir vairāk nekā gadsimtu sens profesionālais teātris - Liepājas teātris un Baltijā vecākais orķestris – Liepājas Simfoniskais orķestris. Mums ir mūzikas un mākslas vidusskola, kas veido un attīsta jaunos talantus. Pilsētai ir savs šarms, aura, kas aicina ļauties vējam – baudīt, sajust, radīt un sniegt iespēju savam garam pacelties virs ikdienišķā.

Liepājas kultūras vide nav iedomājama bez vēl daudziem profesionāliem pasākumu organizatoriem un kultūrvietām, kas bagātina pilsētas kultūras dzīvi un rada jaunas tradīcijas un paradumus.

Vidēji mēnesī Liepājā notiek ap 140 kultūras pasākumu, starp kuriem savām interesēm piemērotu atradīs ikviens. Vairāk par kultūras pasākumiem uzzini: kalendars.liepaja.lv.