Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Latvijas tūri Liepājā noslēgs izrāde par futbolu "Uzvara ir mirklis"13. septembris, 2022Kultūra

  Uz tumša fona pieci futbolisti tērpušies sarkanās formās
  1 no 1

  16. septembrī Liepājas olimpiskā centra “Daugava” rezerves laukumā Latvijas tūri noslēgs skatītāju un profesionāļu novērtētā izrāde par, iespējams, lielāko uzvaru Latvijas futbola vēsturē “UZVARA IR MIRKLIS”.

  Pirmizrādi tā piedzīvoja Valmieras vasaras teātra festivālā, tika izvirzīta vairākās nominācijās “Spēlmaņu naktī”, un saņēma šo balvu kategorijā Gada režisors – Valters Sīlis. Latvijas tūres ietvaros izrāde ciemojusies arī Rīgā un Gulbenē. Katrā pilsētā izrādē tiek iesaistīti vietējo sporta skolu jaunieši, šoreiz – Liepājas jaunie futbola talanti.

  Izrāde stāsta par spēli Stambulā 2003. gada 19. novembrī, kad Latvijas un Turcijas futbola izlašu futbola mačs rezultējās 2:2. Šis neizšķirts, iespējams, ir lielākā uzvara Latvijas futbola vēsturē, jo pateicoties tam, pirmoreiz bija iespējams nokļūt 2004. gada Eiropas futbola čempionāta finālturnīrā. Kā līdz šim Latvijas futbolam vēsturiskajam notikumam izdevās nokļūt? Kas notiek pēc tam, kad uzvara kļuvusi par skaistām atmiņām?

  11 cilvēki pret 11 cilvēkiem spēlē spēli lielā laukumā, uzdevums ir dabūt bumbu pretinieku vārtos. Pirms spēle ir sākusies, viss vēl ir iespējams. Sākas 90 minūšu cīņa, kurā visu var izšķirt viena kļūda. Kļūdas šajā spēlē ir neizbēgamas. Bet, ja tās pieļaujot izdodas saglabāt vienotu komandu, tad arī lieli pārsteigumi ir iespējami.

  Par izrādi saka:

  "Perfektas atmosfēras simulācijas rezultātā stadionā, kurā notika izrāde, 90 minūtēs savijās sporta spēlēm raksturīgais adrenalīns un skatuves mākslu piedāvātais estētiskais baudījums. Futbola spēle kā izrādes struktūrelements panāca spēcīgu sociālu efektu, kas reti izdodas pat pieredzējušiem reklāmistiem un polittehnologiem" (kroders.lv, Lauma Mellēna-Bartkeviča)

  "Daudz dzīva humora, piemēram, salīdzinot sportistus ar amerikāņu popkultūras zvaigznēm, un sirsnības, apsmaidot latviešu fanu centību ar saucieniem palīdzēt sportistiem un vienlaikus apliecinot patriotismu." (Latvijas Avīze, Ilze Kalniņa)

  Iestudējuma radošajā komandā apvienojušies režisors Valters Sīlis, horeogrāfe Kristīne Brīniņa, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, skaņas mākslinieks Gatis Krievāns, scenogrāfs Uģis Bērziņš un aktieri Arturs Krūzkops, Kristiāns Karēļins, Jānis Kronis, dejotāji Agate Bankava, Katrīna Stepiņa, Nauris Miķelis Goba, Edvards Kurmiņš, Arturs Muskars, kā arī jaunie futbolisti. Producents – Istabas teātris.

  Izrādes viesošanos Liepājā atbalsta Latvijas Futbola federācija, British Council Latvia un Liepājas pilsētas pašvaldība.

  Vairāk informācijas tīmekļvietnē valmierasfestivals.lv

  Papildu informācija