Liepājā notiks konference par reemigrāciju6. janvāris, 2020Pašvaldība

  Lai veicinātu izpratni par reemigrācijas nozīmi, tendencēm un ieguvumiem, iepazīstinātu reemigrantus ar karjeras un izaugsmes iespējām Liepājā, 23. janvārī pulksten 11.00, viesnīcas “Art Hotel Roma” Berči zālē, Zivju ielā 3, notiks konference “Nākamā pietura − Liepāja. Darba un biznesa iespējas reemigrantiem”.

  Konferences gaitā dalībnieki tiks iepazīstināti ar pētījumu par atgriešanos Latvijā, politiskajām tendencēm reemigrantu un diasporas atbalstam, par Liepājas piedāvātajām iespējām, darba devēju un reemigrantu praktisko pieredzi un izaicinājumiem biznesa attīstībā, par mītiem un patiesību par reemigrāciju. Savukārt paneļdiskusijas laikā tiks meklētas atbildes uz jautājumu “Kāpēc lai es (atkal) kļūtu par liepājnieku?”. Konferences noslēgumā dalībniekiem paredzēta ekskursija pa ostu un LSEZ teritoriju.

  Konference paredzēta darba devējiem, pakalpojumu sniedzējiem, valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem, sabiedrisko attiecību speciālistiem, reemigrantiem un potenciālajiem reemigrantiem. Konferenci vadīs SIA “Your Move” dibinātājs un vadītājs Jānis Kreilis.

  Skatīt: Konferences darba gaita (.pdf)

  Lai pieteiktos pasākumam, līdz 20. janvārim ir jāaizpilda elektroniskā pieteikšanās anketa

  Konference notiek projekta “Reemigrācijas sekmēšanas pakalpojumi pašvaldībās” ietvaros. Projekta ietvaros vēl tiks organizētas arī citas aktivitātes: saliedēšanās pasākums reemigrantu ģimenēm “Ģimeņu sporta pēcpusdiena”, projekta norises laikā Lielbritānijā, Nīderlandē, Zviedrijā, Dānijā un Īrijā notiks 6 informatīvi semināri “Karjeras iespējas un dzīves kvalitāte Liepājā”, notiks arī pašvaldību speciālistu apmācības par reemigrācijas jautājumiem.

  Projekts tiks īstenots no 2019. gada oktobra līdz 2020. gada maijam. Galvenais projekta realizētājs ir Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija, sadarbības partneri − Kurzemes plānošanas reģions un Liepājas speciālā ekonomiskā zona (LSEZ). Projekta kopējās izmaksas ir 9900 eiro, tās visas tiek segtas no VARAM finansējuma.

  Papildu informācija

  Brigita Dreiže
  Sabiedrības pārvaldes speciāliste
  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija
  Tālrunis: 63 404 721
  E-pasts: brigita.dreize@liepaja.lv