Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Liepāja piedalās starptautiskā projektā ar mērķi izpētīt mūzikas ietekmi uz pilsētas sociālekonomisko situāciju7. oktobris, 2022Kultūra

  1 no 1

  Lai izpētītu, kā mūzika ietekmē pilsētas sociālekonomiskos procesus, Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ietvaros Liepājas pilsēta iesaistījusies projektā “The European Music Policy Exchange”. Tā ietvaros vairāku mēnešu garumā kopā ar citu Eiropas un pasaules valstu pārstāvjiem norisināsies mūzikas jomas izpēte, tiks vērtēti dažādi kritēriji un izstrādāta rokasgrāmata.

  “Mūzika vienmēr bijusi viens no Liepājas kultūras identitātes stūrakmeņiem un ir neatņemama liepājnieku dzīves izpausme. Tieši tādēļ ir ļoti svarīgi uz mūzikas jomu skatīties ne tikai pasākumu un koncertu izpratnē, bet būtiski ir izpētīt tās ietekmi pilsētas sociālekonomisko procesu kontekstā. Esam pateicīgi par sniegto iespēju, ka saistībā ar Liepājas iegūto Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulu, pilsētai ir iespēja daudz pamatīgāk izpētīt mūzikas nozari un tās ietekmi uz Liepājas sociālekonomiskajiem procesiem kopumā,” atzina Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 projekta vadītāja Inta Šoriņa.

  Kopumā projektā piedalās vairākas Eiropas pilsētas – Amsterdama, Barselona, Berlīne, Londona, Mančestera, Tallina, Gēteborga, Liepāja, Brisele, Bergena, Reikjavīka, Sidneja un citas.

  Projekts noslēgsies nākamā gada pavasarī un tā rezultātā tiks izveidota Eiropā pirmā “Mūzikas pilsētu politikas rokasgrāmata”. Rokasgrāmatā būs apkopoti labākie praktiskie piemēri, Eiropas valstu pilsētu pieredze un ieteikumi, kā veiksmīgāk integrēt mūzikas nozari kopējos pilsētas procesos.

  Projektu organizē starptautiska bezpeļņas organizācija “Music Cities Network” (MCN) Hamburgā, kas apvieno dažādas mūzikas pilsētas un politikas veidotājus no visas pasaules, sadarbībā ar pētniecības organizāciju “Center for Music Ecosystems”. Dalība projektā ir bezmaksas.

  MCN ir dalībnieku tīkls, kas aktīvi izstrādā praktiskus risinājumus, lai uzlabotu savstarpējo sadarbību starp māksliniekiem, mūzikas organizācijām, pilsētu un valsts institūcijām, ekonomistiem, nevalstiskajām organizācijām un pašnodarbinātām personām. MCN dibinājušas vairākas organizācijas − Orhūsa, Bergena, Berlīne, Hamburga, Gēteborga, Groningena, Mančestra, Nante, Reikjavīka un Sidneja.

  Vairāk par projektu: www.musiccitiesnetwork.com

  Informāciju sagatavoja

  Zita Lazdāne
  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
  Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja
  Tālrunis: 22 017 277
  E-pasts: zita.lazdane@liepaja.lv