Liepāja rotājas Lieldienām15. aprīlis, 2019Pašvaldība

  Lieldienu rotājumi
  1 no 4
  Lieldienu rotājumi
  2 no 4
  Lieldienu rotājumi
  3 no 4
  Lieldienu rotājumi
  4 no 4

  Liepājas centrā atkal ieripojušas Lieldienu olas. Šogad tās veidotas visnotaļ oriģinālas - ir bronzētas, ar baltiem aplīšiem, novietotas uz spoguļstikla podestiem, kas rada negaidītus gaismu saspēles un atstarošanas efektus. Podestos ieklāti īsti pūpolu zari, kuros apaļie dekorējumi saudzīgi ielikti kā perēkļos.

  Lieldienu rotājumi atrodas Rožu laukumā un Kurzemes skvērā. Šeit kopumā līdz aprīļa beigām būs novietotas deviņas olas. Diennakts tumšajā laikā pie Liepājas universitātes būs izgaismoti arī koki.

  "Šobrīd izvietotās un redzamās Lieldienu olas ir zināms kompromiss starp sākotnējo ieceri, tehniskajām iespējām un izmaksām, kas pieejamas pašvaldībai," stāsta pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule.

  Darbs pie rotājumiem sākās jau pagājušā gada nogalē un pilsētas galvenā māksliniece sadarbībā ar domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļu un izpilddirekciju izskatīja vairākas idejas un variantus, kā arī meklēja rotājumu izgatavotājus arī ārpus valsts robežām.

  Lieldienu rotājumus šogad izgatavojis un izvietošanu nodrošina SIA "First Service", kas uzvarēja pašvaldības rīkotajās cenu aptaujās.

  Lieldienu rotājumiem – izgatavošanai, uzstādīšanai, uzturēšanai, novākšanai – šogad plānots iztērēt 9100 eiro ar PVN.

  A. Ansule cer, ka pavasara un Lieldienu sagaidīšanā talkā nāks arī veikali un uzņēmumi, dekorējot savus skatlogus un teritorijas.

  Informāciju sagatavoja

  Aigars Štāls
  Liepājas pilsētas Būvvaldes
  Sabiedrisko attiecību speciālists
  Tālrunis: 26 444 290
  E-pasts: aigars.stals@liepaja.lv