Liepājā viesojas Norvēģijas vēstnieks29. jūlijs, 2021Pašvaldība

  1 no 5
  2 no 5
  3 no 5
  4 no 5
  5 no 5

  Ceturtdien, 29. jūlijā, Liepājā divu dienu vizītē ieradās Norvēģijas Karalistes vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors (Kristian Ødegaard), lai tiktos ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes vadību un iepazītos ar Liepājā realizētajiem projektiem, kas īstenoti ar Norvēģijas finanšu instrumenta finansējumu.

  Vizītes laikā vēstnieks pilsētas domē tikās ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Gunāru Ansiņu. Tikšanās laikā Norvēģijas Karalistes vēstnieks tika iepazīstināts ar Liepājas sociālekonomisko situāciju, kultūras aktualitātēm, kā arī jaunākajiem projektiem, īpaši izglītības un investīciju piesaistes jomā.

  Pēc tikšanās domē vēstnieks kopā ar domes priekšsēdētāju devās uz norvēģu mākslinieces un mākslas vēsturnieces Beātes Jersvollu (Beate Gjersvold) akvareļu izstādi Liepājas muzejā, kas tapusi ar Norvēģijas Karalistes vēstniecības Latvijā finansiālu atbalstu. Lai gan māksliniecei Latvijā ir bijušas vairākas izstādes, Kurzemes reģionā šī ir māksliniecei pirmā izstāde.

  Vizītes otrajā dienā vēstnieks apmeklēs Zinātnes un izglītības inovāciju centru (ZIIC) un Dabas māju Zirgu salā, lai pārrunātu šī projekta turpinājumu un nākamo kārtu realizāciju, savukārt vēlāk vēstniekam paredzēts iepazīties ar projekta “Vēsturiski piesārņotas vietas Liepājas ostas Karostas kanāla sanācijas darbi” gaitu. Projekta ietvaros tiks samazināta Liepājas ostas Karostas kanāla vēsturiski piesārņoto nogulumu negatīvā ietekme uz vidi un cilvēku veselību, vienlaicīgi samazinot negatīvo ietekmi uz Baltijas jūras ekoloģisko stāvokli. Abu šo projektu realizācijai ir piesaistīts Norvēģijas finanšu instrumenta finansējums.

  Šī bija otrā vēstnieka vizīte Liepājā, pirmo reizi vēstnieks Liepājā viesojās 2019. gada martā.

  Kristians Ēdegors (Kristian Ødegaard) ir Norvēģijas Karalistes ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā kopš 2018. gada 4. septembra.

  Informāciju sagatavoja

  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
  Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa
  Tālrunis: 22 017 277
  E-pasts: samd@liepaja.lv