Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Liepājas 398. dzimšanas dienu atzīmēs ar daudzveidīgu svētku programmu25. februāris, 2023Pašvaldība

  1 no 1

  Liepājnieki un pilsētas viesi aicināti plaši atzīmēt Liepājas 398. dzimšanas dienu. Par godu pilsētas jubilejai ikviens aicināts apmeklēt daudzveidīgu pasākumu programmu nedēļas garumā – pastaigu “Izgaismotā Liepāja”, apbalvošanas ceremoniju “Goda un gada liepājnieks”, īpašos piedāvājumus pilsētas restorānos un kafejnīcās, koncertus, teātra izrādes un mākslas izstādes, kā arī citas svētku norises.

  Pastaiga “Izgaismotā Liepāja”

  No 17. līdz 19. martam, laika posmā no plkst. 19.00 līdz 23.00, Liepājā norisināsies pastaiga “Izgaismotā Liepāja”. Trīs vakaru garumā liepājnieki un pilsētas viesi varēs aplūkot gaismās pārvērsto Liepāju un kājām izstaigāt aizraujošu gaismas objektu maršrutu. Šī gada tēma būs “Pilsēta Paradokss”.

  Pastaigā "Izgaismotā Liepāja" būs apskatāmi 17 gaismas objekti, tāpat būs izgaismots arī Liepājas radio un televīzijas centra tornis Celtnieku ielā 6/8. Jūras spēki ar lāzeriem un gaismām Liepājas karoga krāsās izgaismos divus kuģus 84. piestātnē, kā arī elektroniskajā displejā varēs redzēt īsus video par Jūras spēku veicamajiem uzdevumiem un dienesta gaitu.

  Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultāte aicina apmeklēt Mākslas pētījumu laboratoriju (MPLab) Kūrmājas prospektā 13, lai baudītu multimediālu gaismu un video instalāciju pieredzi, ko veidojuši Jauno mediju mākslas un Dizaina bakalaura studenti lektora, jauno mediju mākslinieka Pētera Riekstiņa vadībā.

  Kā ierasts, gaismas objektus veidos zināmi un atzīti gaismas un video mākslinieki no Liepājas un visas Latvijas, kā arī objektu realizācijā tiks iesaistīti pieredzējuši tehniskā aprīkojuma nodrošinājuma uzņēmumi.

  Gardas maltītes Liepājas restorānos un kafejnīcās

  Visas svētku nedēļas garumā Liepājas restorānos un kafejnīcās (restorāns “Maestro Design Hotel&Restaurant”, restorāns “Oskars”, restorāns “Parka Paviljons”, restorāns “Piano”,  restorāns “Rīve”, restorāns “Rosemary”, restorāns “Spīķeris 53”, restorāns “Tik un Tā…”, beķereja “Roma”, kafejnīca “Upe~le”, pludmales kafejnīca “7. līnija”) varēs baudīt īpašus Liepājas dzimšanas dienas piedāvājumus.

  Ceremonija "Goda un gada liepājnieks"

  Savukārt pašā pilsētas dzimšanas dienā, 18. martā, plkst. 17.00 koncertzālē “Lielais dzintars” norisināsies apbalvošanas ceremonija "Goda un gada liepājnieks". Ielūgumus uz pasākumu interesenti varēs saņemt martā, koncertzāles info centrā. 

  Bezmaksas gidu ekskursijas

  Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs Liepājas dzimšanas dienas ietvaros aicinās iepazīt vecpilsētu bezmaksas ekskursijās. Vecpilsētas apskate svētku apgaismojumā gida pavadībā notiks 17. martā plkst. 19.00 latviešu valodā, 18. martā plkst. 19.00 latviešu un angļu valodā un 19. martā plkst. 19.00 latviešu valodā. Tikšanās pie Liepājas Universitātes, Lielajā ielā 14.

  Savukārt sestdien un svētdien plkst. 12.00 ikvienu, kurš vēlas labāk iepazīt Liepājas vecpilsētas burvību, pie koncertzāles “Lielais dzintars” gaidīs gids ar zaļi sarkano Liepājas karodziņu. Bezmaksas ekskursijas garums aptuveni 1,5–2 stundas.

  Svētku nedēļas pasākumi

  Svētku nedēļas laikā daudzveidīgu kultūras un izklaides programmu būs nodrošinājuši arī citi vietējie kultūras nozares organizatori - varēs baudīt mākslas izstādes, teātra izrādes, piedalīties sporta aktivitātēs u.c.

  18. martā plkst. 19.00 Liepājas teātrī varēs noskatīties vienu no izcilākajām Čehova lugām vietējā režisora Dmitrija Pentrenko režijā “Kaija”, plkst. 20.00 dziedātājs Andris Ērglis aicinās uz savas 40 gadu jubilejas lielkoncertu Liepājas Olimpiskā centra Arēnā, savukārt tās pašas dienas vakarā, plkst. 21.00, kultūras namā “Wiktorija” ikviens liepājnieks un Liepājas viesis tiek aicināts atzīmēt pilsētas 398. dzimšanas dienu ar grupas “Pērkons” koncertu.

  Ar visiem svētku nedēļas pasākumiem iespējams iepazīties vienotajā pasākumu kalendārā kalendars.liepaja.lv

  18. martā, Liepājas 398. dzimšanas dienā, liepājnieki un pilsētas viesi sabiedriskajā transportā – pilsētas maršruta autobusos un tramvajos – varēs braukt bez maksas.

  Informāciju sagatavoja

  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
  Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa
  Tālrunis: 22 017 277
  E-pasts: samd@liepaja.lv