Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Liepājas aplikācijā izveidota saziņas iespēja ar Pašvaldības policiju23. augusts, 2023Pašvaldība

  1 no 1

  Pilnveidojot mobilo lietotni “Liepājas pilsēta”, ir izveidota jauna iespēja – saziņa ar Liepājas Pašvaldības policiju. Turpmāk iedzīvotāji, kuri vēlas nosūtīt ziņu vai sazvanīt policijas dežurantu par jautājumiem, kas saistīti ar sabiedrisko kārtību un drošību, to varēs izdarīt arī Liepājas oficiālajā lietotnē.

  Lai jauno iespēju varētu izmantot, mobilo aplikāciju savā viedierīcē nepieciešams atjaunināt: Google Play vai AppStore veikalos – tad jaunā sadaļa automātiski parādīsies zem papildu iespēju sadaļas jeb tā sauktās hamburgera ikonas. Atsevišķos gadījumos nepieciešams lietotni atinstalēt un uzinstalēt no jauna.

  Jaunajā sadaļā “Saziņa ar pašvaldības policiju” ir izveidotas trīs iespējas:

  1. Zvanīt pašvaldības policijas dežurantam – situācijās, kad nepieciešama ātra policijas rīcība vai operatīvi sazināties ar dežurējošo policijas darbinieku, nav nepieciešams meklēt vai atcerēties konkrētu numuru;
  2. Iespēja sūtīt ziņojumu – situācijās, kad nav apdraudējums vai bīstamība, var nosūtīt policijai ziņu, aprakstot pārkāpumu, apstākļus, kā arī pievienot fotogrāfiju un atrašanās vietu. Informāciju saņem Pašvaldības policijas dežurants un iespēju robežās iesniegto informāciju pārbauda;
  3. Sabiedriskās kārtības noteikumu karte – vienkopus kartē apkopoti visi būtiskākie noteikumi par sabiedrisko kārtību Liepājā, kas ir vai nav atļauts, tādējādi uzlabojot iedzīvotāju un pilsētas viesu informētību par sabiedriskās kārtības jautājumiem. Tāpat, redzot iespējamu pārkāpumu, ir iespēja vispirms pārliecināties, vai tiek pārkāpti noteikumi un vai nepieciešama policijas iesaiste. Karte papildināta arī ar tādu noderīgu informāciju kā brīvkrānu, publisko labierīcību un elektroauto uzlādes atrašanās vietām, kā arī ar izbūvēto veloceļu tīklu.

  “Iedzīvotāji mēdz Pašvaldības policijai sūtīt ziņas ar sociālā tīkla “Facebook” starpniecību, taču jāsaka, ka tas nav efektīvi, jo nevaram laikus reaģēt, jo sociālo tīklu kontus neviens neadministrē nepārtraukti un visu diennakti. Liepājas aplikācijas papildinājuma būtiskais ieguvums ir iespēja zvanīt Pašvaldības policijai – tas paātrinās saziņu un ārkārtas situācijās iedzīvotajiem operatīvais tālrunis nebūs  jāmeklē sava mobilā telefona kontaktu sarakstā vai internetā. Mūsu numurs nav no tiem vienkāršākajiem, tāpēc ir būtiski uzsvērt, ka, lejuplādējot aplikāciju, saziņa notiks daudz ātrāk, kā arī būs iespēja nodot informāciju rakstiski un pievienot fotoattēlus,” norāda Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Elva Lubāne.

  Mobilā lietotne “Liepājas pilsēta” izveidota 2021. gadā, lai paplašinātu iedzīvotājiem iespējas ērtāk nodot informāciju par uzlabojumiem pilsētvidē, uzzināt par aktuālajiem pasākumiem un sabiedriskā transporta kustību, kā arī veicinātu saziņu ar Liepājas pašvaldību. Aplikāciju lejupielādējuši un izmanto jau 3732 lietotāju.

  Jaunā iespēja saziņai ar Pašvaldības policiju izveidota, atsaucoties gan uz pašu lietotāju ierosinājumiem, gan pašvaldībai uzlabojot saziņas iespējas un operativitāti ar iedzīvotājiem.

  Vienlaikus tiek strādāts pie jaunu pakalpojumu izstrādes, piemēram, elektroniskajiem norēķiniem par braukšanas biļetēm sabiedriskajā transportā, iesniegumu iesniegšana pašvaldības pakalpojumu saņemšanai u. tml. 

  Informāciju sagatavoja

  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
  Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa
  Tālrunis: 63 404 776
  E-pasts: samd@liepaja.lv