Liepājas domes vadība ar satiksmes ministru pārrunā dzelzceļa satiksmes attīstības iespējas25. novembris, 2021Pašvaldība

  Divi kungi stāv pie baltas ēkas un aiz viņiem novietots pelēks enkurs
  1 no 1

  Trešdien, 24. novembrī, reģionālās vizītes laikā, Liepājā viesojās Satiksmes ministrs Talis Linkaits.

  Kā pēc tikšanās pastāstīja Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, ministrs ar domes vadību pārrunāja savienojamības uzlabošanu starp Rīgu un Liepāju, tai skaitā dzelzceļa satiksmes attīstības iespējas, apsprieda ceļu infrastruktūras izbūves projektus, piemēram, satiksmes pārvada uz Laumas rajonu izbūvi, kā arī kopā ar Liepājas speciālās ekonomiskās zonas vadību un Liepājas Ostas nomnieku asociācijas pārstāvjiem pārrunāja kravu pārvadājumu un ostas attīstības jautājumus.

  Tiekoties ar Dienvidkurzemes novada pašvaldības vadību, ministrs pārrunāja valsts vietējo ceļu nodošanu pašvaldības īpašumā, multimodālu sabiedriskā transporta pārsēšanās punktu veidošanu, kā arī apskatīja ceļu infrastruktūras objektus.

  “Mūsu sarunas bija pavisam praktiskas. Runājām par valsts ceļu pārņemšanu pašvaldības uzturēšanā, pretī saņemot līdzfinansējumu no valsts. Kopā ar deputātiem un speciālistiem izvērtēsim ministra iesniegtos piedāvājumus, bet domāju, ka tas būs veids, kā ātrāk varēsim uzlabot aizvien plašāku ceļu tīklu, kas ir svarīgi gan iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem,” sacīja Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols.

  Kuldīgā ar domes priekšsēdētāju Ingu Bērziņu ministrs pārrunāja novadā aktuālos jautājumus par valsts autoceļu sakārtošanu un uzturēšanu.

  Informāciju sagatavoja

  Zita Lazdāne
  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
  Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja
  Tālrunis: 22 017 277
  E-pasts: zita.lazdane@liepaja.lv