Aicina iedzīvotājus iesaistīties 18. novembra koncertprogrammas veidošanā18. maijs, 2018Kultūra

  1 no 1Ikviens iedzīvotājs aicināts iesaistīties 18. novembra svētku muzikālās programmas veidošanā, balsojot par Liepājas komponistu radītajām dziesmām.

  Gatavojoties Latvijas valsts simtgades svinībām š. g. 18. novembrī, Liepājas Kultūras pārvalde aicina iedzīvotājus iesaistīties svētku muzikālās programmas veidošanā, balsojot par Liepājas komponistu radītajām dziesmām.

  Svētku dižkoncertā par godu LR proklamēšanas 100. gadadienai norisināsies ar Latvijā populāru mūziķu uzstāšanos un daudzveidīgu muzikālo sastāvu, svinīgām uzrunām un krāšņu uguņošanu, kuras muzikālo kompozīciju radīs komponists Jānis Lūsēns.

  Koncerta programmu veidos populārās mūzikas Liepājas komponistu dziesmas (komponisti Imants Kalniņš, Juris Pavītols, Zigmars Liepiņš, Uldis Marhilēvičs, Jānis Lūsēns, Mārtiņš Freimanis, Ainars Virga, Marats Ogļezņevs un Jānis Strazds). Savukārt Latviešu tautas dziesmām, īpaši šim koncertam tiks veidotas jaunas aranžijas.

  Lai ikvienam būtu iespēja būt daļai no šī svētku dižkoncerta, organizatori vēlas šogad iesaistīt arī iedzīvotājus balsot par savām mīļākajām dziesmām. Ikkatrs līdz 3. jūnijam var elektroniski nobalsot par savu dziesmu, izvēloties mīļāko Liepājas komponista dziesmu vai latviešu tautasdziesmu.

  Balsošanas anketas skatāmas zem katra komponista:

  Imants Kalniņš

  Juris Pavītols

  Zigmars Liepiņš

  Uldis Marhilēvičs

  Jānis Lūsēns

  Mārtiņš Freimanis

  Marats Ogļezņevs

  Jānis Strazds

  Ainars Virga

  Latviešu tautasdziesmas

  Svētku režisors ir Valdis Pavlovskis, video un gaismu mākslinieks Egils Kupčs – pasākuma koncepcijas iecerē ir iekļautas 3 stihijas - ūdens, zeme un debess, kas scenogrāfijā tiks atainotas trīs līmeņos. Veidojot gaismu režiju, video instalācijas un specefektus, tiks akcentēta arī koncertzāle “Lielais dzintars” kā Latvijas valsts simtgades celtne un mūsdienu kultūras epicentrs.

  Informāciju sagatavoja

  Dita Dzene
  LPPI "Kultūras pārvalde"
  Sabiedrisko attiecību vadītāja
  Mobilais tālrunis: 26 150 223
  Tālrunis: 63 483 948
  E-pasts: dita.dzene@liepaja.lv
  www.liepaja.lv/kultura