Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Liepājas Jahtu ostā plīvo Zilais karogs30. maijs, 2023Paziņojumi

  Zilais karogs Jahtu ostā Liepājā
  1 no 1

  Arī 2023. gada burāšanas sezonā Liepājas SEZ pārvaldes Liepājas Jahtu ostā plīvos Zilais karogs. Tas ir visā pasaulē atpazīstams, starptautisks vides kvalitātes ekosertifikāts, kas apliecina pakalpojumu un vides kvalitāti stingri noteiktiem 38 kritērijiem.

  Šogad Liepājas Jahtu osta ir vienīgā Latvijā, kas saņēmusi ekosertifikātu Zilais karogs.

  Liepājas Jahtu ostā Zilais karogs plīvo jau vairāk kā 15 gadus no 2008. gada. Liepājas SEZ pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis uzsvēra, ka Liepāja var lepoties modernu Jahtu ostu un kvalitatīvu servisu burātājiem, kas turklāt atrodas pašā pilsētas centrā, lai varētu ērti izbaudītu Liepāju un tās plašo kultūras, atpūtas un izklaides piedāvājumu.

  Zilais karogs ir pasaules populārākais vides un tūrisma ekosertifikāts un ir starptautiskās sabiedriskās organizācijas “Vides izglītības fonds” pārziņā esoša programma, kas radīta, lai veicinātu ilgtspējīgu attīstību piekrastes un ūdens vides apsaimniekošanā. Lai Jahtu ostu iegūtu ekosertifikātu Zilais karogs ir jāizpilda 38 stingri kritēriji.

  Liepājas Jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints uzsver, ka tā ir goda lieta katru pavasari, gatavojoties jaunajai sezonai, rūpīgi pārskatīt savu saimniecību, pakalpojumu kvalitāti un atbilstību starptautiskajām prasībām. “Kritēriji ir stingri. Ja varam tos izpildīt, tad sezonai esam gatavi. Zilais karogs apliecina kvalitāti un to novērtē arī Liepājā ienākošo jahtu komandas.”

  Neoficiāli par jahtu sezonas atklāšanu liecina pirmā jahta, kas ierodas. 2023. gada jahtu sezona tika atklāta 12.aprīli, kad Liepājā ieradās 16,43 metru garā "Juna II" no Polijas ostas pilsētas Gdaņskas. Kopumā šosezon apkalpotas jau 25 viesu jahtas.

  Jau trešo sezonu Liepājas Jahtu osta strādā jaunā veidolā ar modernām piestātnēm un glītu servisu ēku. Liepājas SEZ pārvalde INTEREG Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas (EST-LAT 55) ietvaros īstenoja projektu “Jahtu ostas infrastruktūras būvniecība 1. kārta”.

  Liepājas Jahtu ostas modernizācija un būvniecība bija ilgi gaidīts un ļoti nepieciešams projekts, lai Liepājā burātājiem piedāvātais serviss neatpaliktu no citām Baltijas jūras jahtu ostām. Ir uzstādīts nožogojumus noejai uz peldošajām piestātnēm un videonovērošanas sistēma, uzlabojot vispārējo drošības līmeni jahtu ostā, un bezmaksas Wi-Fi nodrošinājums visā jahtu ostas teritorijā.

  Uzziņai

  • Liepājas SEZ pārvalde Liepājas Jahtu ostu savā pārvaldībā pārņēma 2015. gada maijā.
  • 2022. gada sezonā Liepājas Jahtu ostu uzņēma 200 jahtas.
  • Liepājas Jahtu osta jau no 2008. gada saņem vides un servisa kvalitātes simbolu – Zilo karogu.

  Informāciju sagatavoja 

  Līga Ratniece - Kadeģe
  Sabiedrisko attiecību speciāliste
  Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde
  Tālrunis: 63 407 708
  E-pasts: liga@lsez.lv