Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Liepājas kultūras projektu konkursā atbalstu saņems 18 projekti19. februāris, 2021Kultūra

  1 no 1

  Liepājas Kultūras pārvaldes izsludinātajā ikgadējā kultūras projektu konkursā 50000 eiro lielu līdzfinansējumu sadalīs starp 18 projektiem. 

  “Kultūras nozares pārstāvji, nenoliedzami, ir noilgojušies pēc ierastās radošās darba ikdienas, par to liecina rekordlielais projektu pieteikumu skaits. Esam gandarīti, ka šogad esam saņēmuši tiešām augstvērtīgus un inovatīvus projektu pieteikumus. Komisijai bija sarežģīts uzdevums, no tik daudz interesantiem un kvalitatīviem projektiem, nolemt, starp kuriem projektiem sadalīt 50000 eiro lielo finansējumu. Neskatoties uz grūto izvēli, liels prieks par 18 atbalstītajiem projektiem, tik daudzveidīgās kultūras jomās - liepājniekus un pilsētas viesus sagaida daudz aizraujošu un unikālu kultūras notikumu”, sacīja Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns.

  Kopumā tika saņemti 85 projektu pieteikumi, no tiem visvairāk pieteikumu saņemts mūzikas un dejas, kā arī starpdisciplinārās nozarēs.

  Konkursa prioritātes bija kultūras aktivitātes un procesi, kas nodrošina kultūras pieejamību Liepājā, arī valstī noteiktās ārkārtējās situācijas laikā, veicina jaunrades procesus Liepājā, inovatīvu ideju realizēšanu kultūras norisēm klātienē (ņemot vērā noteiktos ierobežojumus), mūsdienīgas un intelektuālas kultūrvides attīstību pilsētā, Liepājas pilsētas iedzīvotāju līdzdalību kultūras dzīves norisēs un rada tūrisma mērķauditorijas interesi par Liepāju.

  Atbalstītie projekti

  1. “Liepājas radio teātra” darbības turpināšana 2021. gadā (Nodibinājumam “Liepājas atklātais sabiedriskais fonds „Liepājas teātris”” piešķirti 4000 eiro);
  2. Liepāja Lake Music (SIA “Liepaja Music” piešķirti 2980 eiro);
  3. Projekts "Laikmetīgās grafikas izstāde "Pēcgarša" (SIA "Art hotel Roma" struktūrvienībai "Galerija Romas dārzs" piešsķirti 1915 eiro);
  4. Liepājas vēsturiskās arhitektūras rekonstrukcija augmentētajā realitātē ( Biedrībai “Digitālo inovāciju parks” piešķirti 3980 eiro);
  5. Fotoalbūma "Pastaiga pa skaisto Liepāju" drukāšana (Biedrībai “Liepāja 400” piešķirti 3200 eiro);
  6. Izrādes-pastaigas "Upe" atjaunošana (Biedrībai "Cita Abra" piešķirt 1890 eiro);
  7. LMMDV Dizaina dienas 2021 ( Biedrībai “Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs” piešķirti 2650 eiro);
  8. Guntas Šnipkes dzejoļu krājums bērniem (SIA “Apgāds Zelta grauds” piešķirti 4000 eiro);
  9. KAROSTAS FESTIVĀLS 2021. Sapnis par nākotni (Karostas glābšanas biedrībai piešķirti 3000 eiro);
  10. Mārtiņa Freimaņa pirmās dziesmas. 1. Kārta (Biedrībai “SIETS” piešķirti 2500 eiro);
  11. Horeogrāfes Kristīnes Brīniņas dokumentāls izrādes “Izdzīvot bērnus” izstrāde digitālā un fiziskā pilsēt-Vidē (Biedrībai “Pigeon-Bridge” piešķirti 2400 eiro);
  12. Procesuāla izrāde pilsētvidē "Drupas" (SIA “Tallinas Kvartāls” piešķirti 1325 eiro);
  13. Austras istabas kultūrvēsturisko materiālu arhīva veidošana (Austras biedrībai piešķirti 2335 eiro);
  14. Veidenbaums un Liepāja - neiespējami iespējamie krustpunkti (Biedrībai “kultūrBĀKA” piešķirti 2035 eiro);
  15. Get up, Lets Grūv (Biedrībai “GingerCat” piešķirti 2980 eiro);
  16. "Pēterdienas" (Biedrībai “kultūrBĀKA” piešķirti 3000 eiro);
  17. Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas simtgadei veltīta grāmata (Biedrībai “Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs” piešķirti 3210 eiro);
  18. Liepājas Jauno mediju mākslas arhīvs 2000–2020 (Biedrībai “ASTE. Art, Science, Technology, Education” piešķirti 2600 eiro).

  Komisijas sēdē 16. februārī konkursam iesniegtos projektus vērtēja kultūras projektu konkursa komisijas locekļi, kuru sastāvā šogad ir Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks, vērtēšanas komisijas priekšēdētājs Nauris Lazdāns, Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes “Liepājas pilsētas Būvvalde” galvenā māksliniece Agita Ansule, Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Izpilddirektora padomniece Antra Brūna, Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas attīstības pārvaldes stratēģiskās attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Aiga Kļavniece, Liepājas Mūzikas, mākslas un Dizaina vidusskolas pasniedzējs un projektu vadītājs Ivars Pilips-Matisons, profesore, mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģente Liepājas Universitātes sieviešu korim “Atbalss” un Liepājas pilsētas domes Tautas mākslas un kultūras centra jauniešu korim “Intis” Ilze Valce, uzņēmējdarbības vides eksperts Gints Reķēns, Literatūrzinātniece, filoloģijas doktore, Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne un asociētā profesore Zanda Gūtmane.

  Kultūras projektu konkursa mērķis ir finansiāli atbalstīt Liepājas pilsētai nozīmīgu, unikālu un tradicionālu kultūras projektu īstenošanu dažādās kultūras un mākslas nozarēs, kā arī starpdisciplinārus un radošo industriju projektus.

  Plānots izsludināt 2. projektu konkursu, par ko informācija vēl sekos.

  Liepājas kultūras projektu konkursos 2020. gadā kopā tika atbalstīti 44 projekti un sadalīts 110000 eiro liels līdzfinansējums.

  Informāciju sagatavoja

  Katrīna Vectirāne
  Liepājas pilsētas Kultūras pārvaldes
  Sabiedrisko attiecību vadītāja
  Tālrunis: 29 147 751
  E-pasts: katrina.vectirane@liepaja.lv