Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Liepājas Leļļu teātra konkurss raisa lielu dramaturgu un teātra veidotāju interesi12. marts, 2024Kultūra

  Konkursa darbu vērtēšana
  1 no 1

  Liepājas Leļļu teātra izsludinātais oriģināllugu un izrāžu ideju konkurss raisījis lielu interesi dramaturgu un teātra veidotāju vidū – saņemti piecdesmit pieci pieteikumi.

  Starp konkursa dalībniekiem ir vairāk kā piecpadsmit valstu pārstāvji, sākot no jauniem teātra profesionāļiem, kuri tikko sākuši savu karjeru, līdz pieredzējušiem skatuves māksliniekiem.

  Izsludinot starptautisku ideju uzsaukumu, teātris ieguvis iespējami plašu un daudzveidīgu skatījumu uz leļļu teātri, tēmu un ideju dažādību, vienlaikus piedāvājot teātri kā vietu starptautiskai mākslinieciskai apmaiņai un inovācijām leļļu mākslas jomā.

  “Neaprobežojāmies tikai ar konkursu oriģināldramaturģijai, piedāvājām divus atvērtus konkursus – vienu dramaturģijas idejām, otru izrāžu ideju pieteikumiem, pie tam akcentējot, ka idejas var iesniegt ne tikai pieredzējuši režisori, bet arī horeogrāfi, performanču mākslinieki, scenogrāfi un citi nozarē aktīvi mākslinieki. Abu konkursu mērķis bija atlasīt oriģināllugas vai vēl tapšanas stadijā esošas lugas, kā arī izrāžu idejas, ko varam iestudet līdzdalībai festivālos un izrādīšanai tuvākajās sezonās uz Liepājas Leļļu teātra skatuves. Aicinājām iesniegt idejas, kas aplašina skatītāja pieredzes perspektīvas, rezonē plašākā auditorijā un vairo interesi par Liepājas Leļļu teātri”, skaidro Liepājas Leļļu teātra mākslinieciskais vadītājs Edgars Niklasons.

  “Apkopojot saņemtos pieteikumus, esam patiesi gandarīti, ka mūsu uzsaukums raisījis lielu interesi. Pieteikumu plašā ģeogrāfiskā amplitūda un arī pieredzes dažādība norāda uz leļļu teātra popularitāti un šī žanra mākslinieku kopienas spēku”, secina Edgars Niklasons. “Tagad priekšā atbildīgākais posms, izraudzīties idejas un atlasīt māksliniekus, ar kuriem turpināt sarunas par radošo ideju realizāciju uz Liepājas Leļļu teātra vai festivālu skatuvēm kādā no turpmākajām sezonām,” piebilst Niklasons.

  Laikā no 2024. gada 16. janvāra līdz 29. februārim Liepājas Leļļu teātris saņēma piecdesmit piecus pieteikumus no piecdesmit māksliniekiem, kuri pārstāv dažādās valstis, tostarp Latviju, Lietuvu, Igauniju, Ukrainu, Itāliju, ASV, Lielbritāniju, Brazīliju, Ķīnu, Poliju, Ēģipti, Irānu, Islandi, Nīderlandi.

  No visiem piecdesmit pieciem pieteikumiem divdesmit seši ir oriģināldramaturģijas piedāvājumi, bet divdesmit deviņas izrāžu idejas. Ideju autori ir dramaturgi, režisori, aktieri, rakstnieki, cirka mākslinieki, horeogrāfi, fiziskā teātra un performanču mākslinieki. Viņu vidū ir gan tādi, kuri jau iepriekš ir strādājuši leļļu teātrī, gan tādi, kuriem iestudējums teātra žanrā ir nerealizēts sapnis.

  Papildu informācija

  Ieva Hmieļevska
  SIA “Liepājas Leļļu teātris” sabiedrisko attiecību vadītāja
  Tālrunis: 26 596 186
  E-pasts: ieva.hmielevska@liepajaslelles.lv
  www.liepajaslelles.lv