Liepājas muzejā būs tikšanās ar norvēģu mākslinieci Beāti Jersvollu21. jūlijs, 2021Kultūra

  Informatīvs attēls
  1 no 1Beātes Jersvollu (Beate Gjersvold) glezna "Horizonts, II"

  Ceturtdien, 29. jūlijā, plkst. 16 Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18 notiks tikšanās ar norvēģu mākslinieci un mākslas vēsturnieci Beāti Jersvollu (Beate Gjersvold), kuras akvareļu darbu izstāde Liepājas muzejā skatāma jau no 4. jūnija.

  Pasākumā piedalīsies Norvēģijas Karalistes vēstnieks Latvijā – V.E. Kristians Ēdegors (Kristian Ødegaard). Izstāde tapusi sadarbībā ar Norvēģijas Karalistes vēstniecību Latvijā.

  Māksliniece dzīvo un strādā Tronheimā, Norvēģijā. Paralēli savai radošajai darbībai strādājusi par docenti Tronheimas Mākslas akadēmijā un Norvēģijas Zinātnes un Tehnoloģiju Universitātes Mākslas un Mediju fakultātē.

  Pašlaik visu savu laiku velta radošajai darbībai Rotvollas mākslinieku grupā (Rotvoll Kunstnerkollektiv), gleznojot savā darbnīcā Rotvollas mākslinieku rezidencē.

  Savu radošo veikumu māksliniece atrādījusi vairākos desmitos personālizstāžu un grupu izstādēs vairākās valstīs: Norvēģijā, Zviedrijā, Somijā, Spānijā, Francijā, Latvijā, Lietuvā, Itālijā un citur.

  Latvija māksliniecei kļuvusi par īpaši mīļu vietu, kur atgriezties atkal un atkal, jau 23 gadu garumā. Kurzemē viņas darbi eksponēti pirmo reizi. Par savu radošo darbību Beāte Jersvolla saka: “Es bieži gleznoju ainavas. Savā radošajā darbā ainavas gleznojumu es radu nevis kā konkrētas vietas, bet gan kā savu sajūtu atainojumu”.

  Beātes Jersvollas akvareļu izstāde “Ieklausies klusumā”, Liepājas muzeja mazajā zālē būs skatāma līdz 1. augustam.

  Informāciju sagatavoja

  Linda Rozentāle-Roze
  Liepājas muzeja ārējo sakaru koordinatore
  www.liepajasmuzejs.lv