Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Liepājas peldvietās un Jahtu ostā pacelts Zilais karogs30. maijs, 2023Pašvaldība

  Pludmalē plīvo Zilais karogs
  1 no 1

  Otrdien, 30. maijā, četrās Liepājas vietās – pilsētas centrālajā pludmalē pie Glābšanas stacijas, dienvidrietumu rajona pludmalē, Beberliņu atpūtas parka peldvietā un Jahtu ostā – pacelts Zilais karogs, kas apliecina atbilstību stingriem kvalitātes kritērijiem.

  Zilais Karogs ir brīvprātīga, starptautiskas sabiedriskas organizācijas – Vides izglītības fonds – pārziņā esoša programma, kas radīta, lai veicinātu ilgtspējīgu attīstību piekrastes un ūdens vides apsaimniekošanā. Arī Liepājas peldvietas jau vairāk nekā 20 gadus ir ierindojušās to Latvijas labāko peldvietu vidū, kas iegūst tiesības pacelt Zilo karogu – pasaulē populārāko un atzītāko tūrisma ekosertifikātu.

  Iesaiste Zilā karoga programmā simbolizē pašvaldību un institūciju ieguldīto darbu vides vērtību saglabāšanā un motivē tiekties pēc augstākiem standartiem gan labiekārtojuma attīstībā, gan pakalpojumu pieejamībā un teritorijas apsaimniekošanā, bet globālā līmenī šī prakse sniedz ieguldījumu ANO Ilgtspējīgas attīstītības mērķu sasniegšanā.

  Iesaistoties Zilā Karoga programmā, pašvaldības apņemas īstenot arī plašākas vides informācijas un izglītības iniciatīvas iedzīvotājiem. Viens no šādiem vides izglītības pasākumiem notiks jau 15. jūnijā, kad Liepājā ieradīsies Somijas zinātniskais kuģis “Aranda” ar tā zinātnieku komandu, lai iepazīstinātu kuģa apmeklētājus ar jūru un okeānu izpēti un Baltijas jūras vidi. Vairāk informācijas par pasākumu var uzzināt Liepājas pilsētas vienotajā pasākumu kalendārā kalendars.liepaja.lv.

  Zilā karoga kritēriju izpildi uzrauga Liepājas valstspilsētas pašvaldības administrācijas Vides nodaļa. Par Liepājas pludmales apsaimniekošanu ik vasaras sezonu gādā pašvaldības iestāde "Komunālā pārvalde", kas nodrošina peldvietas labiekārtojumu, pieejamību un apsaimniekošanu. Par peldvietas apmeklētāju drošību rūpējas Pludmales glābšanas dienests. Tāpat oficiālās peldsezonas laikā tiek veikti peldūdens kvalitātes mērījumi.

  Peldsezonas laikā no 15. maija līdz 15. septembrim darbojas arī Liepājas pludmales pieejamības komplekss, kas sniedz iespējas cilvēkiem ar invaliditāti un vecākiem ar bērniem baudīt atpūtu pludmalē. Iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti izmantot kompleksa pakalpojumus katru dienu no plkst. 11 līdz 19.

  Savukārt par Liepājas Jahtu ostas darbību un attīstību rūpējas Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde. 2023. gadā Liepājas Jahtu osta ir vienīgā no jahtu ostām, kas saņēmusi vides ekosertifikātu.

  Informāciju sagatavoja

  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
  Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa
  Tālrunis: 67 356 440
  E-pasts: samd@liepaja.lv