Liepājas pilsētas pašvaldība par 90% samazina tirdzniecības nodevu22. maijs, 2020Pašvaldība

  Āra kafejnīcas Liepājā
  1 no 190% atlaide tirdzniecībai publiskās vietās tiek piemērota līdz 2020. gada 15. septembrim

  Lai situācijā, kad būtiski samazinājusies iedzīvotāju un tūristu plūsma pilsētā, sniegtu atbalstu mazajiem un vidējiem uzņēmējiem, Liepājas pilsētas pašvaldības teritorijā notiekošajai tirdzniecībai publiskās vietās noteikta atlaide 90% apmērā – paredz domes 21. maija lēmums.

  Viena no nozarēm, kas saistībā ar cilvēku plūsmas samazinājumu publiskās vietās vistiešāk un krasāk izjutusi pandēmijas ietekmi uz saimniecisko darbību, ir viesmīlības un publiskās tirdzniecības joma. Tādēļ Liepājas pilsētas domes deputāti, diskutējot par nepieciešamajiem atbalsta pasākumiem uzņēmējiem, nolēma sniegt ievērojamu atlaidi tieši tirdzniecībai publiskās vietās.

  Domes lēmums paredz, ka 90% atlaide tirdzniecībai publiskās vietās tiek piemērota līdz 15. septembrim.

  Plašāka informācija par atļauju saņemšanas kārtību un nodevu apmēriem pieejama sadaļā Tirdzniecība publiskās vietās.

  Atgādinām, ka jau iepriekš deputāti lēmuši par dažādiem atbalsta pasākumiem – visiem Liepājas nekustamajiem īpašumiem līdz 30. septembrim pārcelts nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņš.

  Tāpat, ar mērķi sniegt finansiālu atbalstu visvairāk cietušajām tūrisma un kultūras nozarēm, Liepājas pašvaldība ir izsludinājusi divus projektu konkursus – Kultūras nozares projektu konkursā atvēlēti 50 000 eiro, savukārt Mazo un vidējo uzņēmēju projektu konkursā – 100 000 eiro.

  Informāciju sagatavoja

  Zita Lazdāne
  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
  Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja
  Tālrunis: 22 017 277
  E-pasts: zita.lazdane@liepaja.lv