Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Liepājas rakstniecības balvā laurus plūc Svens Kuzmins14. septembris, 2023Kultūra

  1 no 1

  Izvērtējot desmit 2023. gada konkursam iesniegtās grāmatas, žūrija lēma piemiņas balvu “Krasta ļaudis 2023” un naudas balvu piešķirt Svenam Kuzminam par romānu "Skaistums un nemiers".

  Jaunatnes radošo darbu konkursā tika sadalītas trīs pirmās vietas, vērtējot divpadsmit konkursam iesniegtos darbus. Pirmo vietu saņēma Šarlotei Luīzei Odziņai par radošo darbu “Ieklausies”.

  Šodien svinīgā ceremonijā kultūras telpā “Pegaza pagalms” tika sveikti rakstnieka Egona Līva piemiņas balvas "Krasta ļaudis” laureāti un dalībnieki. Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, uzrunājot un sveicot kultūras dzīves radošās personības, vēlēja rakstniekiem arī turpmāku spēcīgu un spārnotu lidojumu: “Šie ir literatūras svētki, kas mūsu pilsētā apvieno radošas personības, spilgtus rakstītā vārda meistarus un tā mīļotājus. Paldies visiem, kuri mīl, kopj un uztur mūsu valodu dzīvu!”

  Egona Līva piemiņas balva “Krasta ļaudis 2023” kā labākais oriģinālliteratūras prozas darbs latviešu valodā un naudas balva 1000 eiro apmērā piešķirti Svenam Kuzminam par dinamisko un aizraujošo latviešu literatūras klasiķa Kārļa Skalbes dzīves ceļu un personības izaugsmes atspoguļojumu romānā "Skaistums un nemiers". Liepājas Rotari kluba īpašo balvu saņēma Arno Jundze par dzīvu un aizkustinošu Eduarda Veidenbauma īsās, zinātkāres, spīta un talanta piesātinātās dzīves atainojumu romānā "Es nemiršu nekad". Liepājas speciālās ekonomiskās zonas īpašā balva Kristīnei Ilziņai par vieglu, bet filigrānu Atmodas un tās priekšvakara lielo, neprognozējamo notikumu un mazo cilvēku tajos atainojumu stāstu krājumā "ES NEliecināšu PRET jums". Īpašā pateicība iešķirta Mirdzai Birzniecei par grāmatu “Ar Liepāju saistītie” kā ieguldījumu latviešu literatūrā.

  Pateicības piešķirtas rakstniekiem Dacei Vīgantei par grāmatu “Romantiķis”, Ingai Gailei par grāmatu “Jaukumiņš”, Vilim Lācītim par grāmatu “Oxforda.Ar skatu uz universitāti”, Margaritai Perveņeckai par grāmatu “Aspirantūra”, Osvaldam Petkum par grāmatu “Jūrnieka Sapnis” un Dacei Rukšānei par grāmatu “Džiki”.

  Iesniegtos prozas darbus vērtēja žūrija, kuru vadīja Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns. Sveicot klātesošos, viņš atgādināja, ka šī tradīcija Liepājā dzīvo jau 13 gadus un, lai arī mērķis ir konkurss un balvas, pamatā dzīva ir ideja veicināt latviskuma un patriotisma tēmu atspoguļojumu literatūrā un, protams, radošā darba iemaņas skolu jaunatnes vidū, arī rosinot interesi par latviešu valodas daudzpusību un bagātību. Žūrijā arī darbojās Liepājas Rotari kluba biedrs Valdis Skujiņš, Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes lektore, Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas vadītāja, Piejūras literārās akadēmijas vadītāja Linda Zulmane, rakstniece Inga Žolude, Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes asociētā profesore Anda Kuduma, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta vadošā pētniece Inguna Daukste-Silasproģe.

  Līdz ar grāmatām vērtējumam konkursā tika iesniegti 12 jauniešu radošie darbi. Par labāko skolu jaunatnes literāro darbu, piešķirot naudas balvu 300 eiro, saņēma Šarlote Luīze Odziņa par radošo darbu “Ieklausies”, 2. vieta un naudas balva 200 eiro ir Anetei Šnepstei par radošo darbu “Jauneklis, klusums un tilts”, 3. vieta un naudas balva 100 eiro - Annijai Čeirei par radošo darbu “Bērnības tilts”.

  Par dalību rakstnieka Egona Līva piemiņas balvas radošo darbu konkursā pateicības piešķirtas Amandai Ketijai Jēkabsonei par darbu “Robeža vārti”, Ancei Straujajai par darbu “Dzīvības tilts”, Danielam Dāvim Berjozkinam par darbu “Ziemeļblāzmas naktī”, Dominikam Perševicam par darbu “Sarkanais dzintars”, Valērijai Rodčenkovai par darbu “Tilts”, Ingai Audijānei par darbu “Tilts starp mums”, Katei Straujajai par darbu “Cilvēka tilts”, Nikolīnei Kristai Tesļukai par darbu “Pastaiga pa laika tiltu”, Rebekai Paulai Žakaitei par dalību rakstnieka Egona Līva piemiņas balvas radošo darbu konkursā par darbu “TILTI-TILTIEM-TILT”.

  Žūriju vadīja Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes lektore, Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas vadītāja, Piejūras literārās akadēmijas vadītāja Linda Zulmane, “Aicinājums” vadītāja Sandra Ratniece, Franču Liceja latviešu valodas un literatūras skolotāja Lita Silova, rakstniece Arlita Laine Fedotova, Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas skolotājs, Rakstniecības studiju absolvents Gustavs Zālītis.

  Tradicionāli un saskaņā ar konkursa nolikumu piemiņas balva tiek piešķirta divās kategorijās: par labāko oriģinālliteratūras prozas darbu latviešu valodā un par labāko skolu jaunatnes literāro darbu. Konkursa mērķis abās vērtēšanas kategorijās ir veicināt jūrniecības, latviskuma un patriotisma tēmu atspoguļojumu, kā arī radošo darba iemaņu attīstību skolu jaunatnes vidū, rosinot interesi par latviešu valodu un literatūru.

  Informāciju sagatavoja

  Ieva Puka
  LPPI "Kultūras pārvalde" projektu vadītāja
  Tālrunis: 29 142 942
  E-pasts: ieva.puka@liepaja.lv