Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs atzīts par gājējiem draudzīgu uzņēmumu9. jūnijs, 2021Pašvaldība

  Ēka tuvplānā ar uzrakstu Liepāja
  1 no 1Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs.

  SIA “Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs” atzīts par gājējiem draudzīgu uzņēmumu un saņēmis zīmi “Gājējam draudzīgs”. Šī zīme tiek piešķirta tūrisma pakalpojumu sniedzējiem Baltijas valstīs un parāda, ka uzņēmējs saprot un respektē kājāmgājēju vajadzības.

  Lai saņemtu šo apbalvojumu, uzņēmējam jāpiedāvā kājāmgājējiem būtiski un nepieciešami pakalpojumi, piemēram, saprotama un noderīga informāciju par dažādiem tūrisma maršrutiem, dzeramais ūdens, pirmās palīdzības aptieciņa, elektroierīču uzlādes iespējas u. c.

  Šo zīmi piešķir īpaši veidota komisija 13 dalībnieku sastāvā un vērtētas tiek gan valsts un pašvaldības iestādes, gan citas organizācijas, kuras atbalsta kājām iešanu, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu.

  Zīmi var saņemt jebkurš pakalpojumu sniedzējs Baltijas valstīs, kas piedāvā kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus. Tās var būt ne tikai naktsmītnes, bet arī, piemēram, kafejnīcas, krodziņi un restorāni, tūrisma informācijas centri, degvielas uzpildes stacijas, veikali u.tml.

  Zīmes “Gājējam draudzīgs” koncepts izveidots projektā “Pārrobežu pārgājiena maršruts “Mežtaka””, kas tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam finansiālu atbalstu, sadarbojoties Latvijas un Igaunijas partneriem.

  Lasīt vairāk: par zīmi "Gājējiem draudzīgs".

  Informāciju sagatavoja

  Zita Lazdāne
  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
  Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja
  Tālrunis: 22 017 277
  E-pasts: zita.lazdane@liepaja.lv