Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Liepājas Simfoniskais orķestris

Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) ir Baltijas valstu senākais līdz mūsdienām strādājošais simfoniskais orķestris; Latvijas mērogā – joprojām vienīgais profesionālais orķestris ārpus Rīgas.

LSO pirmsākumi meklējami 1881. gadā, kad tika dibināta pirmā Baltijas filharmonija. Pēc Otrā pasaules kara orķestra darbība tika atjaunota 1947. gadā Liepājas mūzikas vidusskolas paspārnē tās ilggadējā direktora un diriģenta Valda Vikmaņa vadībā. Jauns vēstures posms pavērās 1986. gada nogalē, kad orķestris ieguva profesionāla orķestra statusu kā patstāvīga vienība. Par pirmo orķestra māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu kļuva Mihails Orehovs, kurš strādāja LSO no 1988. līdz 1991. gadam.

Nozīmīgs posms orķestra vēsturē bijis laiks no 1992. līdz 2009. gadam, kad tā mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents bija Imants Resnis. Viņš būtiski paplašināja orķestra darbības diapazonu. Līdztekus koncertiem Liepājā, Rīgā un citās Latvijas pilsētās LSO regulāri devies ārzemju viesturnejās. Šajā laikā ir tapuši nozīmīgi ieskaņojumi, tai skaitā arī Latvijas Radio un Televīzijā. Par būtisku tradīciju kļuvis Imanta Rešņa 1993. gadā aizsāktais Starptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls, kurā viesojušies ap 170 pianistu no vairāk kā 30 valstīm. Ar 2016. gadu festivāls paplašināja savas muzikālās robežas un pārtapa par Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu, vēl bez pianistiem piesaistot arī izcilus dziedātājus un daudzu citu instrumentu virtuozus.

Ar 2010. gadu LSO ieguvis valsts orķestra statusu. No 2010. līdz 2017. gadam tā galevenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs bija Atvars Lakstīgala. Šajā laikā orķestris ir izveidojis ciešu sadarbību un radījis vērtīgus ieskaņojumus tādu mūzikas ierakstu namu paspārnē kā „Toccata Classics”, „Wergo”, „Odradek Records” un “Skani”. Kolektīvs regulāri sniedzis koncertus Baltijas valstīs, kā arī ar koncertturnejām viesojies gan Ķīnā, Japānā un Indijā, gan Grieķijā, kā arī Azerbaidžānā.

Valsts orķestra statusu apliecina arī LSO piedalīšanās valstiski svarīgos notikumos – jaunāko koncertzāļu atklāšanas koncertos, balvu pasniegšanas ceremonijās. Bez LSO piedalīšanās nav iedomājams arī ikgadējais Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncerts.

2015. gada 6. un 7. novembrī LSO ar svinīgiem atklāšanas koncertiem ieskandināja savu jauno mājvietu – koncertzāli “Lielais dzintars”. Kopš 2017. gada septembra orķestra galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs ir Gintars Rinkevičs.

Kontaktinformācija

Adrese: Liepāja, Radio iela 8, LV-3401
Tālrunis: 63 489 272
E-pasts: info@lso.lv
www.lso.lv