Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Liepājas stāsts

Liepāja ir trešā lielākā Latvijas un desmitā lielākā Baltijas valstu pilsēta, ko par savām mājām, darba un mācību vietu ir izvēlējušies ap 70 000 cilvēku.

Pilsēta atrodas starp Baltijas jūru un Liepājas ezeru, ko savā starpā savieno Tirdzniecības kanāls. Kā īpaša dzīsla cauri pilsētai vijas tramvaja līnija. Tā ir vecākā elektriskā tramvaja līnija Baltijā.

Vēsturiski Liepāja bijusi rūpniecības pilsēta un slēgta militāra teritorija, bet gadu gaitā pilsētā ir pilnveidota un sakārtota vide gan dzīvošanai un atpūtai, gan uzņēmējdarbībai. Liepāja ir kļuvusi par mūsdienīgu pilsētu, kas apvieno pasaules vērienu ar nelielai pilsētai raksturīgajām ērtībām.

Liepāja ir bagāta ar kultūras, mākslas un sporta tradīcijām. Visu gadu šeit norisinās daudzveidīgi pasākumi ikviena gaumei – sākot no vietējo mākslinieku izstādēm, beidzot ar starptautiski zināmu mākslinieku performancēm, no klasiskās mūzikas koncertiem līdz grandiozam pludmales festivālam, no amatieru sporta sacensībām līdz Eiropas čempionātiem.

Gandrīz visu notikumu centrā ir jaunuzceltā kultūras un arhitektūras pērle – koncertzāle „Lielais dzintars”. Tā ir augstvērtīgu kultūras un mākslas pasākumu norises vieta. Mūzikas cienītājus īpaši priecē koncertzāles izcilā akustika, kas sniedz klausītājiem iespēju sadzirdēt vissīkākās skaņas nianses. Koncertzāli par savu mājvietu sauc senākais orķestris Baltijā Liepājas Simfoniskais orķestris.

Liepāja ir iecienīts tūrisma galamērķis, kas vilina ar tās unikālajiem apskates objektiem bijušajā militārajā teritorijā Karostā, apbur ar kultūras un arhitektūras pērlēm bagāto pilsētas centru, kā arī valdzina ar plašo pludmali, kur īpašas sajūtas rada neparasti baltās un smalkās smiltis. Neskatoties uz pilsētas kompaktumu, tā apvieno visu, kas nepieciešams pilnvērtīgai un atmiņā paliekošai atpūtai.

Attīstītākās uzņēmējdarbības nozares pilsētā ir metālapstrāde, tekstilrūpniecība, būvniecības materiālu un pārtikas ražošana, kuģubūve un kravu pārvadājumi. Liepājas osta ir trešā lielākā Latvijā pēc pārkrauto kravu daudzuma. Pilsēta veido un attīsta spēcīgus industriālos centrus, kas ir piemēroti uzņēmējdarbības uzsākšanai vai paplašināšanai.

Liepāja ir vienīgā pilsēta Latvijā ārpus galvaspilsētas Rīgas, kas nodrošina transporta iespējas pa visiem satiksmes ceļiem – sauszemi, gaisu un jūru. Papildus ierastajam autotransportam un dzelzceļa satiksmei, lidsabiedrība „airBaltic” nodrošina regulārus reisus starp Rīgu un Liepāju, nodrošinot savienojumus ar vēl vairāk nekā 60 galamērķiem visā pasaulē. Savukārt prāmju reisi vairākas reizes nedēļā savieno Liepāju ar Travemindi Vācijā. Bet tie, kas ceļo ar jahtu, var pietauvoties Tirdzniecības kanālā pilsētas centrā.

Pasaules vēriens ar nelielas pilsētas ērtībām

Mēs esam moderna, mūsdienīga, 21. gadsimta pilsēta ar pasaules elpu un to apstiprina ne tikai plašais dažādu starptautisku sacensību un ārvalstu un vietējo mākslinieku piedāvājums, bet arī mūsdienīgi un inovatīvi uzņēmumi un to sniegtie pakalpojumi.

Liepāja ir vienīgā pilsēta Latvijā ārpus Rīgas, kas nodrošina sauszemes, avio un jūras transporta iespējas.

Liepāja ir nepiespiesta un atvērta – mēs varam atļauties būt neformāli, savdabīgi, atbrīvoties no stīvuma rāmjiem un būt radoši. Ja nepieciešams, varam arī pasmieties par sevi ar sarkasmu un pašironiju.

Liepāja ir tieša un dumpinieciska – mēs nekad neesam pilnīgi apmierināti ar sevi. Mēs izaicinām gan pašu, gan citu radītas lietas un viedokļus, lai radītu vēl labāku rezultātu.

Liepāja ir pašpārliecināta un optimistiska – mēs esam pozitīvi un ar savu garu un darbībām aizraujam citus.

Liepāja savieno pretstatus un rada jaunas lietas – mēs defektus varam padarīt par efektiem. Realitāti papildinām ar zināmu maģijas un dulluma devu.

Jaunas idejas un tendences

Liepāja ir gaumīga – mēs vienmēr sekojam līdzi laikam un esam stilīgi. Liepāja bieži virza tendences un eksperimentē ar estētiku un dizainu.

Liepājas piedāvātā vide un mentalitāte ļauj attīrīt prātu, attīstīties un nonākt pie jaunām domām un idejām. Vienalga, vai šīs idejas ir lielas, ar potenciālu mainīt pasauli, vai personiskas ar iespēju uzlabot dienu. Šeit cilvēki var “nolaist tvaiku”, paskatīties uz lietām no citas puses, uzlādēties, eksperimentēt un radīt kaut ko jaunu.

Vēja fenomens

Šo fenomenu vieno vējš, ar ko Liepāja ir pazīstama gadiem. Taču tas nav tikai fizisks fenomens, kas liek radīt kaut ko pamatīgu un nepārtraukti atnes ko jaunu. Tā ir arī mentalitāte, kas vienmēr liek pielāgoties, dumpoties un skatīties no netradicionāla skatpunkta. Turklāt spītīgi novest līdz galam iesākto, ne tikai dumpoties dumpošanās pēc.

Ieplāno Liepāju un ienāc, lai atgrieztos!