Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Liepājas Universitātes un Rīgas Tehniskās koledžas sadarbībā top elektroauto5. augusts, 2022Jaunieši

  Jaunieši darbnīcā
  1 no 2
  Pieci puiši LiepU darbnīcā
  2 no 2

  Laikā, kad lielākā daļa bauda vasaras atvaļinājumus, Liepājas Universitātes darbnīcā darbojas studiju programmas “Viedās tehnoloģijas un mehatronika” 3. kursa students Sebastians Štāls-Aploks un četri Rīgas Tehniskās koledžas (RTK) studiju programmas “Mehatronika” audzēkņi, kuri mēneša laikā gatavojas izstrādāt un izgatavot elektroauto.

  Sebastians Aploks-Štāls stāsta: “Pasniedzēja Ulda Žaimja vadībā mēs strādājām pie elektroauto izstrādes. Šis būs jau trešais auto, kas radīts Liepājas Universitātē, mēs uzlabojam modeli, vadoties no iepriekš pieļautajām nepilnībām.”

  Kopā ar Liepājas Universitātes studentu strādā RTK audzēkņi, kuri ir apņēmības pilni līdz skolas sākumam pabeigt projektu, un šobrīd ir pārliecināti, ka pēc diviem gadiem, kad tehnikums būs pabeigts, viņi būs Liepājas Universitātes studenti.

  Studiju programmas “Viedās tehnoloģijas un mehatronika” direktors Uldis Žaimis skaidro: “Jauno mehatroniķu izvēle iziet praksi Liepājas Universitātē rezultējas arvien labākos risinājumos, kur universitātes studentu un pasniedzēju teorētiskās zināšanas summējas ar jaunības degsmi un profesionālās vidusskolas sniegtajām praktiskajām iemaņām metālapstrādē, elektrotehnikā un programmēšanā. Ceru, ka mēneša beigās testēsim jauno braucamrīku. Šī ir otrā vasara, kad uzņemam praktikantus no RTK vidusskolas, un tam jau ir rezultāts – viens no pagājušā gada praktikantiem uzsāk studijas mūsu Viedo tehnoloģiju programmā.”

  Informāciju sagatavoja

  Simona Laiveniece
  Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste
  Tālrunis: 29 460 034
  www.liepu.lv