Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Liepāju darba vizītē apmeklē Vācijas vēstnieks Latvijā Kristiāns Helts18. maijs, 2021Pašvaldība

  Vācijas vēstnieks Latvijā Kristiāns Helts
  1 no 1Vācijas federatīvās republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Kristiāns Helts (H.E. Ambassador Kristian Heldt)

  Otrdien, 18. maijā, Liepājā darba vizītē ieradās Vācijas federatīvās republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Kristiāns Helts (H.E. Ambassador Kristian Heldt). Vizītes laikā vēstnieks tikās ar Liepājas domes un Liepājas speciāli ekonomiskās zonas vadību, un Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolai dāvinājumā pasniedza 15 planšetdatorus.

  Vēstnieka darba vizīte sākās Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolā, kur pilsētas viesus sagaidīja Liepājas domes priekšsēdētājs un skolas direktore Inta Korņējeva. Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolas audzēkņi vēstniekam bija sagatavojuši sasveicināšanās video vācu valodā, kas patiesi vēstnieku aizkustināja un viņš skolas direktorei lūdza atļauju vēlreiz atgriezties skolā, lai tiktos ar audzēkņiem, kad epidemioloģiskā situācija uzlabosies. Pēc skolas apskates, Kristiāns Helts atzinīgi novērtēja skolas mācību vidi un mācībspēka komandas entuziasmu. Pasniedzot skolas direktorei 15 planšetdatorus, Vācijas vēstnieks sacīja: “Šis būs labs ieguldījums ne tikai šajā Covid-19 sarežģītajā attālināto mācību laikā, bet arī nākotnē, kas paliek arvien digitālāka. ”

  Tālāk vēstnieks devās uz Liepājas pilsētas domi, kur to sagaidīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieki Uldis Sesks, Gunārs Ansiņš un Liepājas speciāli ekonomiskās zonas pārvaldnieks Jānis Lapiņš. Ņemot vērā, ka Liepājā jau vairākus gadu desmitus veiksmīgi darbojas Skandināvijas izcelsmes uzņēmumi no Dānijas un Zviedrijas, būvējot jaunas ražotnes vai paplašinot esošās, līdzīga interese par papildu sadarbību ar Liepāju varētu būt arī uzņēmumiem no Vācijas. Sarunās īpaša vērība tika pievērsta bijušā “Liepājas metalurga” teritorijai un uzņēmējdarbības attīstības iespējām, veidojot šajā teritorijā mūsdienīgu un modernu industriālo parku.

  Vizītes turpinājumā vēstnieks devās aplūkot koncertzāli “Lielais dzintars” un nesen restaurēto un atjaunoto Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāli.

  Papildu informācija par vizītes mērķi

  Planšetdatoru pasniegšanai izvēlēta Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskola, jo tajā padziļināti ir iespējams apgūt vācu valodu jau no 1964. gada, un šī ir viena no trīs specializētajām vācu valodas apguves skolām Latvijā, kurā jau 15 gadus ir iespējams nokārtot arī DSD (Deutsches Sprachdiplom) eksāmenu, kas skolēniem dod iespēju turpināt studijas augstskolās Vācijā. Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5.vidusskola jau vairākus gadus piedalās arī sadraudzības pilsētas Darmštates starptautiskajā bērnu nometnē.

  Informāciju sagatavoja

  Daiga Kļaviņa
  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
  Domes priekšsēdētāja padomniece
  Sabiedrisko attiecību jautājumos
  Tālrunis: 63 428 783
  E-pasts: daiga.klavina@liepaja.lv