Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Līgo pasākumi Liepājā 202214. jūnijs, 2022Kultūra

  Līgo rotājumi pilsētvidē Liepājā
  1 no 1

  Aicinām sajust latviešu tradicionālo svētku klātbūtni arī pilsētā ar dažādiem pasākumiem un pilsētā izveidotajiem Līgo svētku rotājumiem!

  17. un 18. jūnijā no plkst. 10.00 līdz 17.00 Liepājas Rožu laukumā notiks tradicionālais mājražotāju un amatnieku tirdziņš, kas ļaus ieskandināt Jāņus, sarūpēt svētku mielastu un dažādus amatnieku meistarstiķus.

  19. jūnijā plkst. 12.00 Folkloras kopa "Atštaukas" aicina uz Līgo dziesmu mācīšanos un sadziedāšanos Namīna pagalmā, Bāriņu ielā 32.

  20. jūnijā plkst. 17 Liepājas muzeja Dienvidkurzemesa etnogrāfijas ekspozīcijas telpās Kūrmājas prospektā 16/18 notiks saulgriežu ziedu vainagu pīšanas meistarklase. Meistarklasi vadīs pirtniece un zāļu sieva Māra Tīmane. Dalības maksa – 5 eiro. Iepriekš pieteikties uz meistarklasi, zvanot pa tālruni 29 449 771.

  21. jūnijā plkst. 18.00 Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejā “Hoijeres kundzes viesu namā” vasaras saulgriežu novakare tiks sagaidīta ar dabas noskaņu piepildītu kamermūzikas koncertu “Adonīsa dārzos”, uzstājoties arfistei Dārtai Tisenkopfai-Muselli un flautistam Reinim Lapam.

  23. jūnijā plkst. 16.00 koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" Līgo svētku izrāde "Skroderdienas Silmačos". Ieeja brīva!

  26. jūnijā plkst. 12.00 aicinām uz bērnu rītu Jūrmalas parkā ar uzvedumu "Lote Līgo".

  Tāpat, ieskandinot Līgo svētku nedēļu, esiet laipni aicināti uz Liepājas muzeja ekspozīciju “Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs”, kas ļauj iejusties senā novada senču sadzīvē un rituālajās tradīcijās.

  Turpinot iepriekšējā gadā iesākto Līgo svētku noskaņas tematiku, tāpat Liepājā ir uzstādīti rotājumi, kas apspēlē tradīcijas ar jāņuguns iedegšanu.