Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  LSEZ SIA “Lauma Fabrics” investē ražošanas modernizācijā1. jūlijs, 2019Uzņēmējdarbība

  Liepājas SEZ kapitālsabiedrība “Lauma Fabrics”, izmantojot Liepājas SEZ atbalstu ieguldījumiem modernās tehnoloģijās, investējusi ~ 1,5 miljonus EUR jaunas audumu žāvēšanas līnijas iegādē, kas ļaus paaugstinās uzņēmuma ražošanas jaudu.

  “Lauma Fabrics” plāno ieguldījumus arī turpmāk. Liepājas SEZ valde atbalstīja ieguldījumu projektu “Audumu kvalitātes kontroles sistēma” īstenošanu laika posmā no 2019. gada 1. jūlija līdz 2019. gada 31. decembrim par kopējo summu 67 000,00 EUR.

  Šobrīd turpinās jaunās LSEZ SIA “Lauma Fabrics” audumu žāvēšanas iekārtas montāžas darbi. Tā speciāli pēc uzņēmuma pasūtījuma projektēta un astoņu mēnešu laikā izgatavota Vācijā. Lai jauno iekārtu atvestu uz Liepāju tā tikusi iepakota gandrīz 30 kastēs un bija nepieciešamas vairākas kravas automašīnas, lai to nogādāja galamērķī. LSEZ SIA “Lauma Fabrics” valdes priekšsēdētājs Edijs Egliņš iekārtas montāžas procesu salīdzina ar Lego, jo 48 m garā audumu žāvēšanas iekārta pēc klāt pievienotām shēmām pakāpeniski samontēta. Šobrīd jau atlikuši vien pēdējie darbi.

  Edijs Egliņš uzsver, ka jaunu iekārtu iegādē uzņēmums izmanto atbalstu, ko piedāvā Liepājas SEZ. Tas ļauj aptuveni trešo daļu no izmaksām saņemt atpakaļ turpmākajos gados kā nodokļu atvieglojumus.

  Jaunā audumu žāvēšanas līnija “Lauma Fabrics” nepieciešama, lai paaugstinātu uzņēmuma ražošanas jaudu, produkcijas kvalitāti un energoefektivitāti. Caur žāvēšanas iekārtu 110 – 200 grādu temperatūrā tiek izlaistas aptuveni divas trešdaļas uzņēmumā saražotās produkcijas – mežģīnes un trikotāžas adījumi, tos sagatavojot krāsošanas procesam.

  Jeļena Gudricka, LSEZ SIA “Lauma Fabrics” Apdares ceha ražošanas vadītāja: “Jaunā audumu žāvēšanas iekārta ievērojami uzlabos mūsu tehnoloģisko procesu, palielinot produkcijas kvalitāti un ražošanas jaudas. Tas uzlabos uzņēmuma konkurētspēju ne tikai Krievijā, bet arī Eiropā. Konkurence ļoti liela, un ar savām vecajām iekārtām mēs nevaram to izdarīt.”

  Jauno auduma žāvēšanas iekārtu plānots pilnībā uzstādīt un noregulēt tuvāko mēnešu laikā, bet šī nebūt nav vienīgā iekārta, ko LSEZ SIA “Lauma Fabrics” ir uzstādījusi pēdējo gadu laiku. Modernas tehnoloģijas ieviestas arī mežģīņu aušanas un audumu krāsošanas cehos, bet vēl līdz gada beigām plānots uzstādīt modernu audumu kvalitātes kontroles sistēmu. “Viss jaunais, ko pērkam, ir, lai audzētu ražošanas apjomu un eksportspēju, izmantojot Liepājas SEZ priekšrocības”, atzīst Edijs Egliņš.

  Aptuveni 60% savas produkcijas “Lauma Fabrics” eksportē uz bijušajām PSRS valstīm, 40% - uz ES valstīm. 2018. gadā uzņēmums strādāja ar aptuveni 33 miljonus EUR lielu apgrozījumu, un pirmajā pusgadā ir izdevies sasniegt plānoto apgrozījuma pieaugumu - ~ 5 %. LSEZ SIA “Lauma Fabrics” valdes priekšsēdētājs Edijs Egliņš runājot par otro pusgadu ir piesardzīgs: “Grūti pateikt kāds tas būs, jo tirgū situācija ir diezgan saspringta. Redzam, ka Ķīnas un Amerikas domstarpības ietekmē arī globālo tekstila tirgu. Līdz šim bija labi, ceram, ka gada otrā puse arī būs laba.”

  Šobrīd uzņēmumā strādā 470 darbinieki.

  Skatīt: video "LSEZ - "Lauma Fabrics" iegulda modernās tehnoloģijās" 

  Informāciju sagatavoja

  Līga Ratniece-Kadeģe
  Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes
  sabiedrisko attiecību speciāliste
  Tālrunis: 29 233 446
  E-pasts: liga@lsez.lv