No 8. maija līdz 15. jūnijam Liepājas Latviešu biedrības namā būs skatāma mākslinieces Aijas Princes gleznu izstāde “Liepāja uzzied”. Izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieci notiks 12. maijā plkst. 17.00.
Māksliniece Aija Prince skatītājus aicina uz izstādi “Liepāja uzzied” - krāsām un sajūtām piesātinātu vizuālu stāstu par pilsētu, kur katrs mirklis ir gleznojuma vērts. Šī izstāde ir alegorisks vēstījums tam, cik krāšņi uzmirdz Liepājas šķautne Latvijas dārgakmenī, it īpaši, savā 400 gadu jubilejas gadā.“Es vēroju smilšu bruģi jūras krastā, brāzmainas vēja šalkas jauc manus matus, apgāž molbertu, sajauc krāsas un glezno savu gleznu,” - saka māksliniece, atklājot savas radīšanas iedvesmas brīžus. “Te, jūras izmestos dzintaros, vakara saule atspīd magoņu sarkanumā. Te, kanālmalas kuģu mastos, ieķērušās ceriņu balti violetās vāles. Te, jūra, vēja mestos viļņos, spoguļojas peoniju ziedu daudzkrāsainībā. Un te - skan mūzika liepu lapotņu koncertzālēs - Liepājai,” māksliniece raksturo savus darbus.
Aija Prince ir Zemgaliete, kura dzīvo un strādā Dobelē. Mākslas pedagoģe, ainavu arhitekte un brīvmāksliniece, kura no 2004. gada pilnībā nodevusies radošajai dzīvei. Viņa ir ne tikai gleznotāja, bet arī iedvesmojoša skolotāja - vada gleznošanas studijas, rīko un piedalās plenēros, organizē meistarklases, ilustrē grāmatas un veido publiskus mākslas projektus, kā, piemēram, sienas gleznojumu Dobeles bibliotēkai un projektu “Dobeles ceriņu autobuss”.
Mākslinieces darbi izstādīti gan Latvijā, gan ārpus tās - Bostonā (ASV), Oslo (Norvēģijā), Viļņā (Lietuvā), kā arī daudzviet citur. Viņas nozīmīgākās personālizstādes notikušas Latvijas Pēterbaznīcā, Latvijas Republikas Saeimā, Latviešu biedrības namā Rīgā, Saldus J. Rozentāla muzejā, O. Vācieša muzejā, Dobeles un Valmieras novadu muzejos. Kopš 1989. gada Aija Prince aktīvi piedalās izstādēs un mākslas notikumos gan Latvijā, gan ārvalstīs.
2006. gadā iznāca Aijas Princes dzejas grāmatiņa “Pieskāriens” ar pašas veidotajām ilustrācijām, kas ir viņas gleznu fragmenti. Ar kājām izstaigāta visa Latvijas un daļa Igaunijas jūras robežas, un tur gūtie iespaidi arī atraduši savu nospiedumu Aijas darbos.
Māksliniece glezno eļļas tehnikā, meklējot tonalitāšu bagātību, ļaujot krāsām runāt sajūtu valodā. “Es gleznoju to, kas mani uzrunā un iedvesmo,” saka Aija. “Tas var būt mirklis, ko izdzīvoju, ziedu pļavā vai dārzā, tas var būt vienkārši prieks par vēju, jūras šalkām, debesīm. Tā var būt dzeja, mūzika, kustība, ēnas un gaismas spēle, smarža - tas var būt pilnīgi jebkas. Kāds mākslinieks par manām gleznām reiz teica: “Tu glezno ar sirdi, un ar sirdi tās arī jāuztver.” Es gleznoju eļļas tehnikā uz audekla, un man tas ļoti patīk. Var ļoti labi iztriepties ar krāsām, te iespējama, man šķiet, vislielākā tonalitāšu bagātība gan pastozos gleznojumos, gan lazējumos. Es to vienkārši mīlu.” Šī dziļā, sirsnīgā pieeja būs skaidri redzama arī izstādē “Liepāja uzzied”, kur katra glezna ir kā sirds sveiciens pilsētai un tās ļaudīm.
Izstāde apskatāma bez maksas no 8. maija līdz 15. jūnijam.
Informāciju sagatavoja
Kristena Sokolovska
SIA “Liepājas Latviešu biedrības nams”
Mārketinga un sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 27 802 487
E-pasts: kristena.sokolovska@biedribasnams.lv