Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Medību diena Hoijeres viesu namā25. janvāris, 2023Kultūra

  Divi medību suņi muzeja telpās
  1 no 1

  Sestdien, 4. februārī, plkst. 13 Liepājas muzeja 17.–19. gadsimta interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” Kungu ielā 24 aicina uz “Medību diena pie Hoijeres”, kuras laikā apmeklētajiem un dalībniekiem būs iespēja vērot medību suņu, zirga un poniju paraugdemonstrējumus, apskatīt medību trofeju izstādi Liepājas interjera muzeja otrajā stāvā, kā arī baudīt gardumus.

  Pasākums sāksies plkst. 13 ar medību suņu parādi Liepājas interjera muzeja pagalmā Kungu ielā 24. Savukārt no plkst. 14 līdz 16 muzeja pagalmā būs iespēja uzkāpt uz zirga un ar ponijiem aplaist kādu riksi par Hoijeres sētu.

  Sadarbībā ar suņu saimniekiem medību šķirnes suņu parādi vadīs medniece un medību suņu popularizēšanas entuziaste Kate Šterna. Medību suņu parādē un paraugdemonstrējumos piedalīsies Latvijā populāru, kā arī dažu mazpazīstamu šķirņu suņi. Klātesošie varēs iepazīties ar katru suni individuāli, uzzināt par šķirņu īpatnībām, audzināšanu un izmantošanu darbā, kā arī aprunāties ar suņu saimniekiem.

  No plkst. 14 interesenti tiek aicināti uzkavēties “Hoijeres krogā”, kur būs iespējams vērot mednieku uzticamo palīgu – medību suņu – paraugdemonstrējumus, kā arī aprunāties ar suņu saimniekiem.

  Savukārt plkst. 14.30 Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzeja otrajā stāvā “Medību diena pie Hoijeres” ietvaros tiks atklāta medību trofeju izstāde, kur būs skatāmas medību laikā gūtās trofejas, piemēram, dambrieža ragi, kā arī dažādi medību aksesuāri no Liepājas muzeja un mednieku privātkolekcijām.

  Izstāde Liepājas muzeja filiālē “Hoijeres kundzes viesu nams” Kungu ielā 24 būs skatāma līdz 28. februārim muzeja darba laikā – no trešdienas līdz svētdienai no plkst. 10.00 līdz 18.00.

  Visa pasākuma ietvaros Liepājas interjera muzeja pagalmā un “Hoijeres krogā” būs iespēja baudīt gardas riktes. Ēdienkartē – medījumu gaļa, brieža gaļas zupe, karstie dzērieni un citas smeķīgas kroga riktes mednieku gaumē.

  Medību dienas pie Hoijeres pasākumi muzeja pagalmā būs bez maksas un pieejami ikvienam, savukārt ieejas kartes uz medību trofeju ekspresizstādes un interjera muzeja apskati aicinām iegādāties muzeja kasē muzeja darba laikā: trešdien – svētdien no plkst. 10 līdz 18. Pasākuma laikā ir iespēja iegādāties arī ģimenes biļeti (divi bērni un divi pieaugušie).

  Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar Kati Šternu, mednieci, rakstu autori žurnālā “Medības”, līdzdibinātāju un valdes locekli Latvijas dāmu mednieču klubā LADY HUNT, kas dibināts ar mērķi apvienot Latvijas mednieces, izkopt medību ētiku un popularizēt medību tradīcijas.

  Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma un Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzeja publicitātes nolūkos. Atrodoties pasākuma teritorijā, jūs apliecināt, ka esat informēts par to, ka tiekat iekļauts/a audio vai vizuālajā materiālā.

  Informāciju sagatavoja

  Rasa Zālīte
  Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste
  Tālrunis: 22 333 723
  E-pasts: rasa.zalite@liepaja.lv
  www.liepajasmuzejs.lv