Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Mutes dobuma veselība8. oktobris, 2022Veselība

  Informatīvs materiāls par zobu higiēnu
  1 no 1

  Ieteikumi bērniem mutes dobuma veselībai

  Bērna mutes dobuma un zobu veselība sākas ar profilaktiskiem pasākumiem – rūpīgu mutes dobuma un zobu higiēnu, ikdienišķu un pareizu kopšanu, sadarbojoties bērnam ar vecāku.

  Sadarbībā ar Liepājas Reģionālās slimnīcas Zobārstniecības poliklīnikas higiēnisti Jūliju Vakurovu esam apkopojuši praktiskus un noderīgus padomus, kas veicinās pareizu zobu kopšanu un veicinās mutes dobuma veselību bērniem.

  Valsts apmaksātais zobu higiēnas pakalpojums bērniem no 2 līdz 18 gadu vecumam

  Reizi gadā bērniem no 2 līdz 18 gadu vecumam tiek apmaksāts zobu higiēnas pakalpojumus, kuru vecākus aicinām izmantot. Pie tam divas reizes gadā zobu higiēnas pakalpojumus bērni var saņemt 7, 11 un 12 gadu vecumā. Regulārs zobu higiēnista pakalpojums ļaus ne tikai regulāri parūpēties par mutes dobuma veselību, taču arī sekmīgāk ļaus sagatavoties un plānot vizītes pie zobārsta, kā arī izvairīties no akūtām zobu sāpēm.
  Liepājā ir deviņas zobārstniecības, kur bērni var saņemt valsts apmaksāto zobu higiēnas pakalpojumu. Gaidīšanas laiks uz pakalpojumu ir vidēji no divām līdz četrām nedēļām.

  Skatīt: bērnu zobu higiēnas pakalpojumu saņemšanas vietas Liepājā

  Slimību profilakses un kontroles centra izstrādātā interneta vietne www.tirizobi.lv

  Interneta vietne www.tirizobi.lv ir palīgs vecākiem, pedagogiem un pirmsskolas izglītības iestāžu audzinātājiem, lai runātu ar bērniem par mutes dobuma un zobu veselību. Tieši vecāku spēkos ir ieradināt bērnu rūpēties par zobu veselību un izvairīties no nepatīkamām mutes dobuma saslimšanām. Vietnē iespējams atrast gan multfilmu, gan drukājamos materiālus, krāsojamās grāmatas un lapas, un metodiskos materiālus, lai ar bērniem mācītos rūpēties par zobiem un skaidrotu mutes dobuma veselības nozīmību.