Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Muzeju naktī Karostas cietumā gaidīs virssardzes priekšnieks, virsnieka sieva un pauninieks15. maijs, 2024Kultūra

  Karostas cietums Muzeju naktī gaida apmeklētājus, lai iepazīstinātu ar cietuma muzeja ekspozīcijām. Aizvadītajā ziemā Karostas cietuma darbinieki veica Karostas cietuma muzeja ekspozīciju atjaunošanu. Muzejs Karostas cietumā pakāpeniski veidojies jau kopš 2002. gada, galvenokārt izstādot dažādus dāvinājumus, Karostā atrastus priekšmetus un darbinieku privātkolekcijas. Tagad bija pienācis laiks šos dažādos priekšmetus izrevidēt un sakārtot saturiski jēgpilnās ekspozīcijās.

  Muzeju naktī piedāvāsim apskatīt piecas ekspozīcijas – virssardzes priekšnieka kabinetu, militāro tērpu un priekšmetu kolekcijas, civilās aizsardzības telpu, Karostas virsnieka sievas dzīvokli un pauninieka istabiņu. Zināms, ka pēc II Pasaules kara labākas dzīves meklējumos Liepājā ieradās paununieki no Krievijas, kas meklēja, kur apmesties un pēckara gados viņi mita arī tagadējā Karostas cietuma ēkā. Muzeju naktī katrā no ekspozīcijām būs arī kāds “dzīvais eksponāts” - tēls, kas apmeklētājus iepazīstinās ar savu valstību. Satiksiet gan virssardzes priekšnieku, gan virsnieka sievu, gan pauninieku.

  Apmeklētāji varēs apskatīt arī cietuma kameras, kurās redzami iepriekšējos Karostas festivālos tapušie sienu gleznojumi un iekārtojums. Darbosies bufete un foto stūrīši. Cietuma pagalmā būs aktivitātes bērniem.

  Karostas cietums Muzeju naktī būs atvērts no plkst. 19.00 līdz 01.00.

  Informāciju sagatavoja

  Monta Krafte
  Karostas glābšanas biedrības valdes locekle
  Tālrunis: 26 488 200