Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Nākamā WRC pieturvieta - Tet Rally Latvia9. jūlijs, 2024Sports

  Rallija mašīna
  1 no 1

  Jau nākamajā nedēļas nogalē, no 18. līd 21. jūlijam, FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) 2024. gada sezonas nākamā pasaules ātrāko rallija ekipāžu pieturvieta būs vēsturiski pirmais WRC posms Latvijā Tet Rally Latvia.

  Latvijas debijā uz pasaules rallija kartes Tet Rally Latvia ekipāžas sacentīsies 20 ātrumposmos, kas aptvers gan galvaspilsētu Rīgu un rallija pilsētu Liepāju, gan Talsus un Talsu novadu, ātrumposmiem notiekot arī Tukuma novadā, Kuldīgas novadā un Dienvidkurzemes novadā.

  Ceturtdienas, 18. jūlija agrā rītā Tet Rally Latvia sāksies ar Shakedown jeb treniņu ātrumposmu, kas Dienvidkurzemes novadā dodot iespēju pirmo reizi Latvijā vērot WRC ekipāžas.

  Rallijam starts ceturtdienas, 18. jūlija, pievakarē tiks dots īpašā atklāšanas ceremonijā galvaspilsētas Rīgas rātslaukumā, uzreiz pēc tam sekojot arī pirmajam ātrumposmam vēsturiskiem notikumiem apvītajā Biķernieku trasē, kas pēdējos gados ne reizi vien uzņēmusi augstākā līmeņa auto un moto sporta sacensības.

  Piektdiena, 19. jūlijs, sāksies agri no rīta, kad Tet Rally Latvia ekipāžas pirmo reizi veiks abus Tukuma novadā paredzētos ātrumposmus – sacensību īsāko pārbaudījumu SS2/5 Milzkalne 4,95km garumā un rallija garāko ātrumposmu SS3/6 Tukums, kura distance paredzēta 27,62km. Pēc pirmās ātrumposmu veikšanas reizes, ekipāžas dosies uz Talsu novadu, lai pēcāk atgrieztos Tukumā uz mediju un dalībnieku zonu, kur pēc nelielas pauzes, autosportisti vēlreiz veiks Tukuma novada ātrumposmus – ātrus, tehniski sarežģītus ceļu posmus, kurus klāj salīdzinoši slidenas grunts segums. Ātrumposmi Talsu novadā paredzēti divās daļās – pirmo reizi WRC ekipāžas būs iespējams redzēt SS4 Andumi, kas sāksies tieši pusdienlaikā, plkst. 12.00. Bet vēlāk pēcpusdienā ekipāžām paredzēti vēl divi ātrumposmi – vispirms SS7 Strazde, bet dienas noslēgumā arī kombinētais ātrumposms SS8 Talsi – tā sākumdaļa paredzēta Talsos – bet tā maršruts vedīs arī caur Pilsētas laukumu, gar Talsu ezeru, lai tālāk aizvestu Sauleskalna virzienā.

  Sestdiena, 19. jūlijs, turpināsies ar trīs ātrumposmiem Kuldīgas novadā. Dalībniekiem diena sāksies ar SS9 Pilskalns un SS10 Snēpele, pēc kuru veikšanas visas ekipāžas ieradīsies Kuldīgas Pilsētas laukumā, kur paredzēta mediju un dalībnieku zona – vieta, kur rallija interesenti varēs klātienē satikt pasaules čempionāta dalībniekus un redzēt to automašīnas. Pēc nelielas atelpas, autosportisti atkal sēdīsies rallija auto, lai dotos uz Kuldīgas novadā paredzēto trešo ātrumposmu SS11 Īvande. Dienas turpinājumā paredzēti četri ātrumposmi Dienvidkurzemes novadā – SS12/14 Vecpils, SS13 Podnieki un SS15 Dinsdurbe, savukārt vakarā gaidāms saldais ēdiens Liepājā – SSS16 Liepāja City Stage pilsētas ielās, Liepājas Jūrmalas parkā.

  Tet Rally Latvia pēdējais nogrieznis svētdienā, 21. jūlijā, WRC ekipāžām sadalot Super Sunday ieskaites punktus, norisināsies Dienvidkurzemes novadā. Sportistiem divreiz būs jāveic ātrumposmi SS17/19 Krogzemji un SS18/20 Mazilmāja. Tieši SS20 Mazilmāja ātrumposms būs Power Stage statusā, savukārt tā finišs paredzēts Vecpils autotrasē, kur notiks arī sacensību apbalvošanas ceremonija.
  Tet Rally Latvia ekipāžu sportiskās distances kopgarums 20 ātrumposmos četros Latvijas novados un divās valstspilsētās sasniegs 300,13 kilometrus.

  Tet rally Latvia ātrumposmu grafiks

  Ceturtdien, 18. jūlijs

  • 20.05 SSS1 Biķernieki Track

  Piektdiena, 19. jūlijs

  • 10.00 SS2 Milzkalne 1
  • 10.45 SS3 Tukums 1
  • 12.00 SS4 Andumi
  • 14.30 SS5 Milzkalne 2
  • 15.15 SS6 Tukums 2
  • 16.30 SS7 Strazde
  • 17.20 SS8 Talsi

  Sestdiena, 20. jūlijs

  • 8.20 SS9 Pilskalns
  • 9.35 SS10 Snēpele
  • 11.30 SS11 Īvande
  • 13.05 SS12 Vecpils 1
  • 16.15 SS13 Podnieki
  • 17.05 SS14 Vecpils 2
  • 19.00 SS15 Dinsdurbe
  • 20.15 SSS16 Liepāja City Stage

  Svētdiena, 21. jūlijs

  • 8.55 SS17 Krogzemji 1
  • 10.05 SS18 Mazilmāja 1
  • 11.55 SS19 Krogzemji 2
  • 14.15 SS20 Mazilmāja 2 (Wolf Power Stage)

  Jaunumi un plašāka informācija par FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posmu Tet Rally Latvia atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos X @LVRally, Facebook @LVRally, Instagram @lvrally un TikTok @tetrallylatvia.

  Tikmēr jaunumi un informācija par FIA pasaules rallija čempionātu atrodama interneta mājaslapā www.wrc.com.

  FIA pasaules rallija čempionāta posmu Tet Rally Latvia, kas Latvijā norisināsies 2024. gada 18.–21. jūlijā, iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija, rallija pilsēta Liepāja, kā arī Rīgas valstspilsētas, Tukuma novada, Talsu novada un Kuldīgas novada pašvaldība.

  Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, liels paldies galvenajiem sponsoriem Ramirent, Sportland un X3000, kā arī oficiālajam auto partnerim Toyota, sponsoriem SIXT, Fristads un BTA. Paldies mūsu partneriem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Latvijas Valsts meži un Dienvidkurzemes novads. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls DELFI, Sporta Avīze un Talsu Vēstis. Paldies par palīdzību visiem Tet Rally Latvia atbalstītājiem – iepirkšanās centriem AKROPOLE, AOK, Ballīte Ballītē, Biķernieku trase, Conti STL, CSDD, DHL, Eco Baltia vide, Elnetworks, Flora, FN Serviss, Getic, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, Mission Latvia, OCT Composites, Peltors, Rentadisplay, Rīgas Brīvostas Pārvalde, SignTech, Swecon, Swan, Törley, Travel Latvia kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies. Tet Rally Latvia rīko RA Events kopā ar Ātruma festivālu Kurzeme un Latvijas Automobiļu federāciju.

  Tet Rally Latvia palīdz Latvijas Bērnu atbalsta fondam izveidot un attīstīt sociālās rehabilitācijas pakalpojuma vietu bērniem ar īpašām vajadzībām. Aicinām arī Jūs atbalstīt šo iniciatīvu, veicot ziedojumu: www.lbaf.lv/lv/ka-ziedot.

  Par RA Events

  Par starptautisku autosporta sacensību rīkotāja RA Events darbības sākumu uzskatāms 2009. gads, kad šīs komandas vadībā tika sarīkotas pirmās sacensības – Latvijas rallija čempionāta (LRČ) posms Rally Talsi. Laika posmā no 2013. līdz 2023. gadam uzņēmuma pārraudzībā atradās pilnvērtīga FIA Eiropas rallija čempionāta (FIAERC) Latvijas posma Tet Rally Liepāja organizēšana, bet no 2016. līdz 2022. gadam Rīgas Biķernieku trasē vairākkārtīgi veiksmīgi sarīkots arī FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (World RX) posms World RX of Rīga-Latvia. Šobrīd sperts vēl viens nozīmīgs solis, lai vēl vairāk nostiprinātu Latvijas vārdu pasaules autosporta apritē – Latvija oficiāli iekļauta FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) 2024. gada sezonas kalendārā, uzņēmumam RA Events uzticot Tet Rally Latvia sarīkošanu, kura norise paredzēta 18.–21. jūlijā.

  Plašāka informācija

  Jānis Unbedahts
  RA EVENTS
  Tālrunis: 26 557 801
  E-pasta adrese: janis@raevents.lv