Nedēļas nogalē liepājnieki dosies trīs stundu orientēšanās sacensībās20. septembris, 2022Sports

  Orientēšanās karte
  1 no 1

  Piektdien, 23. septembrī, norisināsies Latvijas Orientēšanās nakts. Liepājā starts trīs stundu sacensībās rogainingā tiks dots pie LOC Manēžas, Brīvības ielā 55. Uz šo brīdi ir pieteikušās jau ap 80 liepājnieku komandas. Jauni dalībnieki klātienē var pieteikties ierobežotā skaitā jeb līdz tiek izsniegtas visas organizatoru iepriekš izdrukātās sacensību kartes.

  Sacensībās var piedalīties komandas 2 līdz 5 cilvēku sastāvā sekojošās dalībnieku grupās:

  • OPEN – bez vecuma ierobežojuma, vismaz viens pieaugušais (no 18 gadu vecuma);
  • sievietes – bez vecuma ierobežojuma, vismaz viens pieaugušais (no 18 gadu vecuma);
  • ģimenes – komandā vismaz viens bērns līdz 14 gadu vecumam un vismaz viens pieaugušais (no 18 gadu vecuma);
  • veterāni – visi vecumā virs 55 gadiem.

  Katrai komandai tiks piešķirta viena karte, kas izgatavota no ūdensizturīga materiāla, un būs nepieciešams uzlādēts mobilais telefons ar iespēju lejupielādēt Qrenteerings mobilo aplikāciju, jo atzīmēšanās kontrolpunktos, notiks nolasot QR kodus. Aplikācija pieejama Google Play un Apple App Store.

  Reģistrācija un numuru saņemšana pasākumā sāksies no plkst. 18.30, karšu saņemšana no plkst. 19.00. Kopīgs starts būs plkst. 20.00 un finišs 23.00. Labākie katrā dalībnieku grupā tiks apbalvoti.

  Latvijas Orientēšanās nakts katru gadu notiek Eiropas Sporta nedēļas ietvaros. Šajā gadā orientēšanās entuziasti tiek aicināti dalībai 20 Latvijas pilsētās.

  Pasākumu organizē Latvijas Orientēšanās federācija ar Liepājas pilsētas atbalstu un sadarbībā ar Maxima, Liepājas Olimpisko centru, orientēšanās klubu “DR-Krasts”, Jāņa sēta un Latvijas Sporta federāciju padomi. Pasākuma organizēšana tiek līdzfinansēta ar Eiropas Savienības Erasmus+ projekta Eiropas Sporta nedēļa un valsts budžeta līdzekļiem.

  Uzziņai

  Eiropas Sporta nedēļas izskaņā, 30. septembrī, Liepājā norisināsies veloorientēšanās sacensības “Nakts Velobums”. Šogad riteņbraucēji Nakts Velobuma kopējam visu distanču startam pulcēsies skvērā pie “Čili Pizza” Stendera ielā. Organizatori aicina pieteikt dalību sacensībām līdz 28. septembrim mājaslapā veloronis.lv/nakts-velobums.

  “Nakts Velobumā” velobraucēju komandas naktī pārvietosies ar velosipēdiem, lai ar mobilo aplikāciju vāktu punktus un atzīmētos pēc iespējas vairāk kontrolpunktos visā pilsētas teritorijā.

  Gan Latvijas orientēšanās nakts, gan Nakts Velobuma dalībniekiem sacensību reģistrācijā tiks izsniegta sacensību karte mērogā 1:17500 (A3 formāts). Kartes pamatne būs veidota no karšu izdevniecības “Jāņa sēta” materiāliem. Katrai komandai tiks piešķirta viena karte, kas izgatavota no ūdensizturīga materiāla. Punktu vērtības kartē no 2 līdz 10.

  Papildu informācija

  Matīss Ratnieks
  Sacensību “Latvijas Orientēšanās nakts” galvenais tiesnesis
  Tālrunis: 20 252 282
  E-pasts: info@olatvija.lv