Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Nedēļas nogalē notiks Kurzemes Dziesmu svētki26. jūnijs, 2019Kultūra

  Sestdien, 29. jūnijā Liepājas Olimpiskā centra Arēnā pulcēsies vairāk nekā 2000 Kurzemes Dziesmu svētku dalībnieku, lai pulksten 19:00 vienotos krāšņā koncertā “ES ESMU DZĪVĪBA”. Ar Kurzemes Dziesmu svētkiem noslēgsies Latvijas simtgades pasākumu kopums - "Kuģa "Saratov" sagaidīšanai Liepājā - 100".

  Atzīmējot Liepājas nozīmi 1919. gada notikumos, koriem bagātākais Kurzemes koru apriņķis rīko Kurzemes Dziesmu svētkus, kuros piedalīsies 75 kori, 15 deju kolektīvi un 6 pūtēju orķestri no visiem Latvijas vēsturiskajiem novadiem. Par virsdiriģentiem izvēlēti Kurzemes labāko koru un pūtēju orķestru diriģenti, Dziesmu svētku virsdiriģenti un Goda virsdiriģenti, kuri ir vai bijuši saistīti ar Kurzemi.

  Kurzemes dziesmu svētki “ES ESMU DZĪVĪBA” ir mūzikas, dejas un dziesmas sintēzē veidots stāsts par dažādiem laika posmiem mūsu valsts dzīvē, tautas gara spēku un mīlestību, kas ļāvusi Latvijai būt dzīvai. Svētku mākslinieciskā koncepcija un programma veidota, akcentējot Kurzemes kultūrvēsturiskā novada pamatvērtības - tajā iekļauti Ernesta Vīgnera, Emiļa Melngailļa, Alfrēda Kalniņa, Pētera Vaska, Agra Engelmaņa, Selgas Mences, Ērika Ešenvalda, Jāņa Lūsēna, Raimonda Tigula, Andra Kontauta un citu autoru skaņdarbi. Muzikālo pavadījumu nodrošinās pūtēju orķestri un mūziķu grupa Normunda Kalniņa vadībā. Koncertu vadīs aktieri Zane Jančevska un Kaspars Znotiņš.

  Dziesmu svētku “ES ESMU DZĪVĪBA” mākslinieciskā vadītāja ir Ilze Valce, deju kolektīvu virsvadītājs - Jānis Purviņš, pūtēju orķestru virsdiriģents - Guntis Kumačevs, režisors un scenogrāfs - Reinis Suhanovs. Kurzemes Dziesmu svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Liepājas pilsētas pašvaldību, svētkus atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

  Biļetes cena 5 un 7 eiro, tās var iegādāties SIA “Biļešu paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv

  Ievērībai
  No 28. jūnija pulksten 9:00 līdz 30. jūnija pulksten 2:00 Annas tirgus laukums būs rezervēts Kurzemes Dziesmu svētku dalībnieku transportlīdzekļu novietošanai - iebraukšana laukumā tikai ar speciālām caurlaidēm. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

  Informāciju sagatavoja

  Iveta Štelmahere
  Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes
  “Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs”
  Sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja
  Tālrunis: 63 423 505
  E-pasts: iveta.stelmahere@liepaja.lv
  www.liepajaskc.lv