Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Norisināsies Garīgās veselības nedēļa – saglabā mieru un harmoniju ikdienā28. oktobris, 2019Veselība

  1 no 1

  No 14. līdz 17. novembrim koncertzālē “Lielais dzintars” norisināsies Garīgās veselības nedēļa, kurā zinošu speciālistu pavadībā četru dienu garumā būs iespēja piedalīties dažādās izglītojošās, sevis izzinošās praktiskās nodarbībās, lekcijās un diskusijās.

  14. novembrī ikviens interesents varēs apmeklēt deju un kustību terapijas nodarbību pie sertificētas deju un kustību terapeites Ievas Rasas. Šo terapiju izmanto, lai uzlabotu fizisko, emocionālo, kognitīvo un sociālo veselību. Tāpat šajā dienā tēju pazinēja Zigrīda Manteja stāstīs par zāļu tēju lietošana uzturā, vannās un pirtīs, kā arī būs iespēja nodegustēt bioloģiskajā saimniecībā ievāktas zāļu tējas un medu.

  15. novembrī kopā ar horeogrāfi Kristīni Brīniņu ikvienam būs iespēja ļauties dejas improvizācijai. Dejas improvizācija vairo brīvību un prieku dzīvē, paplašinot ķermeņa valodu. Līdzi jāņem ērts maiņas apģērbs un apavi, dejot var arī zeķītēs vai basām kājām. Otrā aktivitāte šajā dienā būs mākslas terapijas nodarbība, kuru vadīs sertificēta mākslas terapeite Laura Danilāne. Ikviens pasākuma apmeklētājs varēs savas domas un jūtas atveidot ar māla un dabas velšu palīdzību.

  Savukārt 16. novembrī paredzētas četras aktivitātes. Par aromterapijas burvību un ēterisko eļļu pozitīvo ietekmi uz veselību stāstīs māksliniece, aromterapeite Ilze Dātava. Meistarklasē varēs iepazīties ar aromdiagnostikas metodi, kā arī pagatavot dziedinošo ēteru maisījumu. Psihodrāmas nodarbībā, kuru vadīs psihodrāmas speciāliste Jolanta Klišāne, ikviens varēs izzināt un atspoguļot savas emocijas, iemācīties labāk kontrolēt savas emocijas un mainīt attieksmi pret dzīvi. J. Klišāne pielietos „dvēsele darbībā" metodi, kas ir viena no dziļākajām un reizē atraktīvākajām grupas psihoterapijas metodēm. Pēc tam kārtīga izsmiešanās plānota divās smieklu jogas nodarbībās, kuras vadīs smieklu jogas pamatlicējs Latvijā Artūrs Laimīgais. Smieklu joga ir smieklus izraisošu vingrinājumu un jogas dziļās elpošanas paņēmienu apvienojums ar vieglu stiepšanos un aerobiskām kustībām. Dienas noslēgumā Rīgas Stradiņu universitātes Psihosomatikas klīnikas ārsts-psihoterapeits Dr. Artūrs Miksons vadīs lekciju-diskusiju par ilgstoši apspiestu emociju ietekmi uz ķermeni.

  Garīgās veselības nedēļas noslēdzošajā dienā, 17. novembrī, geštaltterapeite Elīna Zelčāne palīdzēs izprast sapņu vēstījumus. Terapeite runās par procesiem, kas norisinās miega laikā un kāpēc sapņiem ir jāpievērš uzmanība, it īpaši tiem, kas atkārtojas. Tāpat ikviens aicināts uz Cigun meistarklasi, ko vadīs sertificēta Cigun skolotāja Maira Gūtmane. Nodarbībā tiks apgūtas īpašas kustības un saskaņota elpošana, uzmanības koncentrēšana kā saruna ar savu ķermeni. Vēlāk geštaltterapeite Elīna Zelčāne pasniegs lekciju “Ķermenis − palīgs ceļā uz pašizziņu”, kurā terapeite runās par to, kā ieklausīties un izprast savu ķermeni, kā arī rast prāta un ķermeņa savstarpēji veiksmīgu funkcionēšanu un harmoniju. Noslēgumā ikviens aicināts piedalīties Gongu meditācijā. Tajā skanēs Tibetas un kristāla dziedošie trauki, planetārie gongi, kokle, okeāna bungas, šruti, dažādi zvaniņi un citi instrumenti, kas veidos skaņu stāstu. Gongu meditāciju vadīs gongu meistare, skaņas terapeite, reiki skolotāja Inga Rancāne. Uz meditāciju līdzi jāņem paklājiņš, spilvens un pleds.

  Skatīt: Garīgās veselības nedēļas programma (.pdf)

  Paralēli lekcijām, nodarbībām un meistarklasēm darbosies bērnu radošās un rotaļu darbnīcas.

  Visas lekcijas, nodarbības un meistarklases ir bez maksas, taču, tā kā vietu skaits ir ierobežots, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot vai sūtot sms uz tālruni: 26 118 444, norādot vārdu, uzvārdu un interesējošās aktivitātes.

  Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana. Fotoattēli var tikt izvietoti Liepājas pilsētas pašvaldības portālā www.liepaja.lv un pašvaldības sociālo tīklu facebook.com, twitter.com un instagram.com kontos.

  Pasākums tiek finansēts Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 “Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs” ietvaros. Pasākuma informatīvais atbalstītājs: Kurzemes Radio.

  Papildu informācija

  Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa
  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija
  Tālrunis: 63 404 747
  E-pasts: veseliba@liepaja.lv