Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

    Noslēdzies skaņu mākslai un dzīvajai programmēšanai veltītais festivāls “Skaņas dienas”8. maijs, 2025Kultūra

    Reiva pasākums Liepājā
    1 no 1

    Ar daudzveidīgu koncerprogrammu un audiovizuālās mākslas izstādi aprīļa izskaņā noslēdzies skaņas mākslai un dzīvajai programmēšanai veltītais starptautiskais festivāls “Skaņas dienas”.

    No 22.–26. aprīlim festivāls Liepājā pulcēja vairāk nekā 100 skaņu mākslas un dzīvās programmēšanas entuziastu no 6 Eiropas valstīm, kas piedalījās radošajās darbnīcās, audiovizuālās performancēs un tīklošanās pasākumos.

    2025. gada festivāla centrālā tēma bija dzīvā programmēšana un algoritmi audiovizuālajā mākslā. Vairākās no festivāla radošajām darbnīcām dalībnieki radīja ģeneratīvus skaņdarbus, dzeju un video, paši rakstot datorprogrammas kodu. Mākslinieces Joanas Vremes Mozeres (Ioana Vreme Moser) vadītajā darbnīcā dalībnieki izstrādāja unikālus mūzikas instrumentus, darbojoties Liepājas Zinātnes un izglītības inovāciju centra (ZIIC) digitālās ražošanas laboratorijā. Radošais programmētājs Kaspars Jaudzems palīdzēja apgūt interaktīvu gaismas instalāciju veidošanu un lietojumu audiovizuālās performancēs.

    25. aprīlī Liepājā, Tipogrāfijas radošajā kvartālā, norisinājās pirmā Baltijas dzīvās programmēšanas entuziastu tikšanās (Baltic Live Coders Meetup), kurā piedalījās 12 radošo programmētāju no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas u.c. valstīm un prezentēja rīkus un algoritmus, ko izmanto savā jaunradē. Jaunais, starptautiskais tīkls ir noderīga platforma gan zināšanu apmaiņai, gan projektu ideju attīstīšanai un dzīvās programmēšanas prakses popularizēšanai Baltijas valstīs. Tikšanās rezultātā negaidīti dzima jauna, starptautiska dzīvās programmēšanas performance, kurā, atklājot pirmo algoreivu Latvijā, uzstājās Vigints Orlovs (Vygintas Orlovas) no Lietuvas, Alise Rancāne no Latvijas, un Alo Alliks (Alo Allik) no Igaunijas. Vizualizācijas šai saspēlei reāllaikā attālināti no Kanādas programmēja latviešu izcelsmes māksliniece Ilze Briede jeb Kavi.

    Festivāla noslēgumā eksperimentālās mūzikas mīļotājus Tipogrāfijas radošajā kvartālā pulcēja koncerts ar daudzveidīgu programmu un vairākiem pirmatskaņojumiem, tostarp festivāla iedvesmā tapušiem sadarbības projektiem, kā Platona Buravicka un Paulas Vītolas elektroakustiskā improvizācija un Alises Rancānes muzikālais eksperiments, apmācot mašīnmācīšanās modeli reāllaikā, kā arī jaunām, muzikālām sadarbībām starp jauniem un pieredzējušiem māksliniekiem no dažādām Eiropas valstīm.

    “Skaņas dienas” organizē biedrība ASTE. Art, Science, Technology, Education, biedrība “E-Lab, elektroniskās mākslas un mediju centrs” un RTU Liepājas akadēmija ar Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūras pārvalde” un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu.

    Vairāk informācijas festivāla mājaslapā sound.mplab.lv un aste.gallery