Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Notiks otrais informatīvais seminārs par dzīves un darba iespējām Liepājā14. februāris, 2020Pašvaldība

  Lai veicinātu reemigrantu atgriešanos Liepājā, 5. martā Nīderlandē, Latvijas Republikas (LR) vēstniecībā Hāgā, notiks diskusija “Nākamā pietura – Liepāja”.

  Šīs būs jau otrais šāda veida pasākums ārvalstīs dzīvojošajiem latviešiem. Pasākuma mērķis ir informēt ārzemēs dzīvojošo latviešu diasporu par dzīves iespējām Liepājā, kā arī pastāstīt citu, uz Liepāju jau pārcēlušos iedzīvotāju, pieredzes stāstus.

  Pasākumā liepājnieks un uzņēmējs Artis Daugins pastāstīs, kāpēc no Nīderlandes atgriezies Liepājā un kā ar iegūto pieredzi izveidojis biznesu Liepājā. Tāpat dalībniekiem būs iespēja iegūt informāciju par darba un izaugsmes iespējām pilsētā, rast atbildes uz praktiskiem jautājumiem par dzīvi vēju pilsētā.

  Pieteikties pasākumam var, rakstot uz e pasta adresi: Embassy.Netherlands@mfa.gov.lv.

  Pasākuma tiešraide būs vērojama LR vēstniecības Facebook kontā: www.facebook.com/LatviaInNL/ un Liepājas pašvaldības kontā: www.facebook.com/liepajalv/.

  Līdzīgs pasākums 29. janvārī notika LR vēstniecībā Lielbritānijā, Londonā, kurā viesojās liepājnieks un reemigrants no Lielbritānijas Kaspars Niedra, un uzņēmējs ar biznesu Liepājā un Lielbritānijā – Miks Opelts.

  Kopumā plānoti vēl četri informatīvi semināri, kuri notiks Zviedrijā, Dānijā, Vācijā un Īrijā.

  Informācijai
  Pasākumi Lielbritānijā, Nīderlandē, Dānijā, Īrijā, Vācijā un Zviedrijā notiek projekta “Reemigrācijas sekmēšanas pakalpojumi pašvaldībās” ietvaros, sadarbībā ar LR vēstniecībām. Projekta ietvaros ir notikusi konference “Nākamā pietura − Liepāja. Darba un biznesa iespējas reemigrantiem”. Vēl tiks organizēts saliedēšanās pasākums reemigrantu ģimenēm “Ģimeņu sporta pēcpusdiena”, kā arī pašvaldību speciālistu apmācības par reemigrācijas jautājumiem.

  Projekts tiek īstenots no 2019. gada oktobra līdz 2020. gada maijam. Galvenais projekta realizētājs ir Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija, sadarbības partneri Kurzemes plānošanas reģions, Liepājas Speciālā ekonomiskā zona un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Projekta kopējās izmaksas ir 9900 eiro, tās visas tiek segtas no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansējuma.

  Papildu informācija

  Brigita Dreiže
  Sabiedrības pārvaldes speciāliste
  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija
  Tālrunis: 63 404 721
  E-pasts: brigita.dreize@liepaja.lv