Liepāja – Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2025
2025. gadā Liepāja atzīmē ne tikai savu 400. dzimšanas dienu, bet ir kļuvusi arī par Latvijas jauniešu galvaspilsētu. Šo nozīmīgo titulu Liepājas valstspilsēta nes jau otro reizi, piedāvājot plašu pasākumu programmu visa gada garumā.
2025. gadā Liepājas jaunieši viesos īpaši gaidīs arī citu pašvaldību jauniešus un darba ar jaunatni īstenotājus, lai iepazīstinātu ar jau esošajām un plašajām pilsētas iespējām, kā arī atklātu plašākai sabiedrībai problēmas, izaicinājumus, kas svarīgas jaunatnei, un izceltu jaunatnes iniciatīvas, sasniegumus, mērķtiecību un uzdrīkstēšanos. Īpaša loma 2025. gadā paredzēta jauniešu galvaspilsētas vēstnešiem
Iepazīsti Jauniešu galvaspilsētas vēstnešus
Liepājas kā Latvijas jauniešu galvaspilsētas programma būs plaša un daudzveidīga – diskusijas, konferences, radošas nodarbības un semināri, kultūras, mākslas, mūzikas un sporta aktivitātes, pārgājieni, projektu konkursi un meistarklases.
Skatīt: gada pasākuma programma
Par dalību konkursā “Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2025” Liepājas jaunieši lēma paši, kad 2024. gada aprīlī norisinājās pirmā jauniešu domes sēdes izspēle, kurā jaunieši deputātu lomā izskatīja un pieņēma lēmumus par dažādiem Liepājas jauniešiem būtiskiem jautājumiem. Jaunieši arī aktīvi līdzdarbojās konkursa idejas, pieteikuma un videovizītkartes sagatavošanā, kā arī līdzdarbojas 2025. gada programmas izstrādē un īstenošanā.
Liepāja ir pirmā pilsēta, kura Latvijas jauniešu galvaspilsētas titulu iegūst otro reizi. Pirmo reizi tas tika iegūts 2017. gadā, konkursa otrajā pastāvēšanas gadā. Par Latvijas jauniešu galvaspilsētas titulu finālā cīnījās trīs pašvaldības – Liepājas valstspilsēta, Jelgavas novads un Siguldas novads, bet kopumā savus pieteikumus konkursam bija iesniegušas piecas pašvaldības, arī Rīgas valstspilsēta un Ogres novads.
Konkursu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta” organizē Izglītības un zinātnes ministrija ar mērķi popularizēt pašvaldībās darbu ar jaunatni, stiprināt pašvaldību sadarbību jaunatnes jomā, labo prakšu un pieredzes apmaiņu, turpināt iedibinātās tradīcijas darbā ar jaunatni. Tikpat nozīmīgi ir paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu, pašvaldību un organizāciju prestižu un veicināt jauniešu līdzdalību un iesaistīšanos sabiedriskajos procesos.