Par Liepājas pilsētas domes jauno priekšsēdētāju ievēl Jāni Vilnīti22. novembris, 2018Pašvaldība

  Ilggadējam Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājam Uldim Seskam aizejot no amata, šodien, 22. novembrī, notikušajā Liepājas pilsētas domes sēdē par jauno pilsētas mēru ievēlēts Jānis Vilnītis (LRA/biedrība “Liepājniekiem”), par kuru nobalsoja 11 no 14 deputātiem.

  Sēdes sākumā līdzšinējais Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks informēja klātesošos par lēmumu pārtraukt pildīt mēra amata pienākumus, norādot, ka ir pienācis laiks kādam citam pārņemt vadību. “Gribu pateikt paldies gan visiem deputātiem, gan domes darbiniekiem, ka man ir bijusi iespēja strādāt jūsu vadībā, īstenot tos solījumus, ko liepājnieki no mums sagaidīja, un es ceru, ka arī pēc manas aiziešanas no šī amata saglabāsies tās vērtības, ko esmu centies pilsētā izveidot un nostiprināt – būt latviskai, atvērtai, saticīgai, rietumnieciskai, mūsdienīgai un pārtikušai Liepājai! Paldies liepājniekiem, kas nu jau vairāk nekā divdesmit gadu garumā ir pauduši atbalstu tām lietām, ko es Liepājā centos ieviest un sasniegt. Mums ir uz ko atskatīties, un pilsēta ir piedzīvojusi ļoti būtiskas pārmaiņas. To nav iespējams izdarīt tikai vienam cilvēkam, to paveikuši visi kopā. Par to man ir prieks un gandarījums,” uzrunājot klātesošos, norādīja U.Sesks.

  Šodien notikušajā domes sēdē deputāti priekšsēdētāja amatam izvirzīja tikai vienu kandidātu – no “Latvijas reģionu apvienības / biedrības “Liepājnieki”” saraksta ievēlēto Jāni Vilnīti, kurš, deputātiem atklāti balsojot, ar 11 balsīm “par” tika ievēlēts Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja amatā.

  Pēc apstiprināšanas amatā Liepājas pilsētas domes jaunais priekšsēdētājs Jānis Vilnītis norādīja: “Domes priekšsēdētāja maiņa Liepājā notiek īpaši zīmīgā laikā. Laikā, kad tikko nosvinēta Latvijas simtgade. Šobrīd, ieejot nākamajā simtgadē, gan Latvijai, gan Liepājai ir jauni izaicinājumi: līdzās esošajām labajām iestrādēm, kas jau ir paveiktas pilsētas un liepājnieku labā, uzsākot savu darbu, kā vienu no galvenajiem izaicinājumiem redzu cilvēku saliedēšanu. Lai esam patiesi vienkopienas valsts ar vienu valsts valodu, kas mūs visus vieno. Vēl viens šī laika izaicinājums ir nosargāt mūsu tautas un arī liepājnieku vērtības – to, kas nav un nebūs citur un citiem! To, kas ļauj mums nepazust jauno izaicinājumu un iespēju vilinājumos, kārdinājumos un dezinformācijā.” Mērs arī norādīja, ka savā darbā īpašu lielu uzmanību vēlas veltīt izglītības jomai un mācību kvalitātei skolās, jo no skolā gūtajām zināšanām un prasmēm ir atkarīga bērnu spēja iegūtu labi apmaksātu darbu Latvijā un celt mūsu valsts tautsaimniecības produktivitāti un visas sabiedrības labklājību.

  Līdz ar domes priekšsēdētāja nomaiņu, izdarītas izmaiņas arī pašvaldības nolikumā, kas nosaka, ka priekšsēdētājam būs trīs vietnieki – vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos, kura pienākumus pildīs Atis Deksnis, vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš, savukārt līdzšinējā vietnieka tūrisma un investīciju jautājumos amata vietā būs vietnieks stratēģiskās plānošanas jautājumos, kurā ar deputātu balsojumu tika apstiprināts līdzšinējais mērs Uldis Sesks. “Sekmīgai pilsētas attīstībai es redzu vislabāk, ja strādājam sinerģijā, kur līdzšinējā pieredze un zināšanas, kas ir uzkrātas daudzu gadu garumā, iet roku rokā ar jaunām iecerē. Tāpēc es esmu uzrunājis un aicinājis, lai Uldis Sesks turpinātu darbu domes vadībā un viņa pienākumi būtu saistīti ar stratēģisko pilsētas attīstības plānošanu, vīzijām, kā pilsētai būtu jāattīstās nākotnē,” izmaiņas domes vadībā skaidroja J.Vilnītis.

  Liepājas pilsētas domes sēdē šodien tika apstiprinātas arī izmaiņas deputātu sastāvā, jo, “Saskaņas” deputātam Valērijam Agešinam stājoties 13. Saeimas deputāta amatā, ar Centrālās Vēlēšanu komisijas lēmumu viņa vietā domē darbu uzsāk nākamā lielāko balsu skaitu saņēmusī šī saraksta kandidāte – Gaļina Skorobogatova. Tāpat domes sēdes laikā “Latvijas reģionu apvienības / biedrības “Liepājnieki”” deputāts Ģirts Kronbergs, kurš oktobrī demisionēja no domes priekšsēdētāja vietnieka amata, paziņoja par savu deputāta pilnvaru nolikšanu, līdz ar to viņa vietā domē Centrālā Vēlēšanu komisija uzaicinās nākamo šī saraksta deputātu, kurš saņēmis lielāko iedzīvotāju balsu skaitu.

  Papildu informācija

  Andrejs Rjabcevs
  Liepājas pilsētas domes
  Priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos
  Tālrunis: 28 699 818
  E-pasts: andrejs.rjabcevs@liepaja.lv