Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Par sporta dzīvi Liepājā

Liepāja ir viena no Latvijas centrālajām sporta pasākumu norises vietām, kur pieejama piemērota sporta infrastruktūra un profesionāla organizatoru komanda.

Sporta pasākumi

Liepājā regulāri tiek uzņemti dažādi un jau par tradicionāliem uzskatāmi sporta pasākumi, kā Pasaules un Eiropas čempionāti basketbolā, Eiropas rallija čempionāts “Rally Liepāja”, Starptautiskās sacensības vindsērfingā, Starptautiskais šaha turnīrs „Liepājas Rokāde” un citi. Savukārt iedzīvotāji tiek iesaistīti Liepājas pilsētas amatieru sacensības futbolā, volejbolā un basketbolā, kā arī dažādos masu sporta pasākumos un citās veselības veicināšanas aktivitātēs.

Sporta nozares attīstība

Sporta jomā pēdējo gadu laikā ir paveikts daudz – gan attīstot pilsētas sporta infrastruktūru, gan regulāri uzņemot augsta līmeņa Eiropas un pasaules čempionātus, gan izstrādājot valsts labāko jaunatnes sporta programmu. Nepārtraukti tiek attīstītas arvien jaunas ieceres, kā arī paplašināts aktīvā dzīvesveida un sporta pasākumu klāsts, lai ikvienam Liepājas iedzīvotājam iespēja sportot un dzīvot veselīgāk būtu aizvien pieejamāk arī ikdienā.

Novērtējums

Liepājnieku kopīgais un ilgstošais darbs, mērķtiecīgā sporta infrastruktūras attīstība ir atzinīgi novērtēta ne tikai ārpus pilsētas, bet arī aiz Latvijas robežas. Liepāja ir pirmā Baltijas reģiona pilsēta, kas pēc Eiropas Sporta pilsētu asociācijas izvērtējuma par sporta infrastruktūras un sporta nozares attīstību saņēmusi titulu “Eiropas sporta pilsēta”.

Bērnu sporta izglītība

Liepājas Sporta pārvaldes pārraudzībā darbojas bērnu sporta skolas, kurās īsteno profesionālās ievirzes un interešu izglītības sporta programmas gan bērniem, gan jauniešiem.

Izdevums "Liepāja sporto"

Žurnāls tiek izdots ik gadu, apkopojot visus nozīmīgākos Liepājas sporta sasniegumus un notikumus. Skatīt: izdevumi "Liepāja sporto".