Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Pārtikas pakas saņemšana

Biedrība – integrācijas centrs "Atvērtās durvis" piedāvā saņemt pārtikas pakas labdarības iniciatīvas "Paēdušai Latvijai" ietvaros.

Kurš var saņemt pārtikas paku?

No 2018. gada aprīļa prioritāri tiek sniegts atbalsts ar pārtiku ģimenēm ar bērniem, kurām nav piešķirts trūcīgās vai maznodrošinātās statuss. Atbalstu var saņemt, ja ģimenes ienākumi ir līdz 300 EUR (iepriekš 252 EUR) uz personu. 

Bet ir izņēmums: ģimenēs, kurās aug bērns (līdz 18 g.v.) ar 1. vai 2. grupas invaliditāti – šajā gadījumā netiek izvērtēti ienākumi. Pārtikas paka tiek piešķirta neatkarīgi no ģimenes ienākumiem.

Atkarībā no pieejamā pārtikas ziedojumu apjoma un sortimenta, palīdzība var tikt sniegta arī senioriem un pieaugušajiem ar 1. vai 2. grupas invaliditāti (tajā skaitā arī ģimenēm, kurā dzīvo persona ar invaliditāti) pēc sekojošiem noteikumiem:

  • ienākumi ir līdz 300 EUR uz personu,
  • pašvaldības Sociālais dienests nav piešķīris trūcīgās vai maznodrošinātās personas/ ģimenes statusu.

Ģimene vai persona kopumā var saņemt 6 pārtikas pakas. 

Ja ir pieejami papildu ziedojumi:

  • daudzbērnu ģimene var saņemt 2 pārtikas pakas vienā reizē,
  • ģimenēm ar bērnu, kuram piešķirta 1. vai 2.grupas invaliditāte, un personām ar 1. vai 2.grupas invaliditāti var tikt sniegts ilgstošs atbalsts, ja tam ir objektīvs iemesls un netiek veicināta hroniska atkarība no ziedojumiem.

Lēmumu par pārtikas pakas piešķiršanu pieņem un pieteikuma iesniedzējam paziņo biedrība – integrācijas centrs “Atvērtās durvis”.

Pārtikas pakas saturs

Pārtikas pakas saturs ir atkarīgs no pieejamo ziedojumu sortimenta un apjoma. Tām nav standartizēta satura, taču ieteicamie produkti ir: eļļa, gaļas konservi, kviešu milti, manna, miežu putraimi, auzu pārslas, cukurs, makaroni, vistas buljons šķeltie zirņi, margarīns, rīsi.

Pieteikties pārtikas pakas saņemšanai

Lai pieteiktos pārtikas paku saņemšanai, jāaizpilda pieteikuma anketa mājaslapā www.paedusailatvijai.lv

Plašāka informācija www.paedusailatvijai.lv un www.atvertasdurvis.lv.

  • Atjaunots:
  • 20. janvāris, 2022