Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Pašvaldības ēka Peldu ielā 5 atzīta kā Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā 2021. gadā23. septembris, 2021Pašvaldība

  Vairāku stāvu ēka ar stikla logiem un spīdīgu fasādi
  1 no 3Liepājas pašvaldības ēka Peldu ielā 5.
  2 no 3Ēka Peldu ielā 5, Liepājā
  Ēka Peldu ielā 5, Liepājā
  3 no 3Ēka Peldu ielā 5, Liepājā

  Noslēdzies konkurss “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2021”, kuru organizē Ekonomikas ministrija (EM) sadarbībā ar žurnālu “Būvinženieris” un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM).

  Konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2021” laureāti

  • daudzdzīvokļu ēka Siguldā, Lakstīgalas ielā 3 - 1. vieta nominācijā “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2021”;
  • Liepājas pašvaldības ēka Liepājā, Peldu ielā 5 – 1. vieta nominācijā „Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā 2021”;
  • daudzdzīvokļu ēka Rīgā, Antonijas ielā 17A - 1. vieta nominācijā “Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2021. Jaunbūve”.

  Ekonomikas ministrijas Simpātiju balvu par energoefektīvu un ilgtspējīgu risinājumu nodrošināšanu daudzdzīvokļu ēku atjaunošanā saņēma SIA "Rēzeknes namsaimnieks".

  Ekonomikas ministrijas Simpātiju balvu saņēma Liepājas pilsētas pašvaldības izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens par ieguldījumu sabiedrības informēšanā par energoefektivitāti, tās ieguvumiem un iespēju piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzekļus ēku atjaunošanai, kā arī Biedrība “Pērnavas 7” par iniciatīvu un ieguldījumu ilgtspējīgu un energoefektīvu risinājumu pielietošanā ēkas atjaunošanā Mazsalacā, Pērnavas ielā 7.

  VARAM balvu “Klimata draugs” piešķīra Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijai par projektu “Administratīvās ēkas pārbūve un teritorijas labiekārtojums Peldu ielā 5, Liepājā”.

  Par konkursu „Energoefektīvākā ēka Latvijā”

  Konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā” jau 10 gadu tiek organizēts ar mērķi veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

  Konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2021” tika izsludināts šā gada martā. Šogad konkursā kopumā tika saņemti 29 projektu pieteikumi; konkursa otrās kārtas ietvaros tika vērtētas 17 ēkas sešās Latvijas pilsētās.

  Konkursu organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar žurnālu „Būvinženieris” un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Detalizētāka informācija par konkursu pieejama tīmekļa vietnē www.energoefektivakaeka.lv.

  Konkursa nolikums sagatavots sadarbībā ar informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Rīgas Tehnisko universitāti, Būvniecības valsts kontroles biroju, Rīgas Stradiņa universitāti, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Minerālvates ražotāju asociāciju un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību.

  Konkursa atbalstītāji ir Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, SIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Celtniecības produkti”, SIA „Knauf”, SIA „Rockwool”, Attīstības finanšu institūcija Altum”, AS „Latvenergo”, VentSys, SIA „Tenapors”, SIA “Kingspan Insulation”, SIA “Intellify” un Scheock.

  Papildu informācija

  Ekonomikas ministrijas
  Sabiedrisko attiecību nodaļa
  E-pasts: prese@em.gov.lv