Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Paziņoti Egona Līva piemiņas balvas “Krasta ļaudis 2021” ieguvēji17. septembris, 2021Kultūra

  Informatīvs attēls
  1 no 1

  17. septembra pēcpusdienā svinīgā ceremonijā tika paziņoti rakstnieka Egona Līva piemiņas balvas “Krasta ļaudis 2021” konkursa rezultāti. Galveno balvu saņēma Maija Migla – Streiča par romānu ‘’Matildes gadsimts’’.

  Par tradīciju konkursa ietvaros kļuvusi arī īpašo balvu piešķiršana. Liepājas Rotary kluba balvu saņēma rakstnieks Lauris Gundars par grāmatu ‘’Svešam kļūt jeb Stāsts par Gunāru A.’’”. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas īpašo balvu saņēma Ēriks Vilsons par grāmatu ‘’Me&Mo’’.

  Galveno balvu skolēnu radošo darbu konkursā saņēma Austra Litauniece no Rēzeknes 5. vidusskolas par darbu ‘’Nepaliekošs”. 2. vietu ieguva Paula Sonita Deruma no Rīgas Angļu ģimnāzijas par darbu “Jūrniece - patriote”, 3. vietu - Rebeka Zvirbule no Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas par darbu ‘’Vienīgā dziesma’’.

  Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens, uzrunājot viesus, uzsvēra, ka šī balva ir ne tikai konkurss, bet svētki, kas pulcina Liepājā grāmatu un radošo darbu autorus, rakstniekus, grāmatu izdevniecību pārstāvjus, pilsētas vadību, žūrijas komisijas locekļus un kultūras dzīves veidotājus no visas Latvijas.

  Piemiņas balvu tradicionāli piešķir divās kategorijās - par labāko oriģinālliteratūras prozas darbu latviešu valodā 2020./ 2021. gadā un par labāko skolu jaunatnes literāro darbu 2020./ 2021. gadā. Šogad konkursam iesniegti 15 literārie darbi. Konkursu rīko Liepājas pilsētas Kultūras pārvalde sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību. Šis bija jau 11. konkursa norises gads, godinot latviešu literatūras klasiķi un kinoscenāristu.

  Apbalvošanas ceremoniju vadīja Liepājas teātra aktieris Edgars Ozoliņš, par muzikālo pavadījumu rūpējās mūziķis Normunds Kalniņš un Liepājas teātra aktrise Agnese Jēkabsone.

  Oriģinālliteratūras prozas darbu kategorijai tika iesniegtas astoņas grāmatas

  • Maija Migla-Streiča “Matildes gadsimts”,
  • Gaitis Grūtups (literārā apdare) “Nakts jau nav tikai gulēšanai. Valentīnas Lasmanes dzīvesstāsts”,
  • Ēriks Vilsons “Me&Mo”, Lauris Gundars “Svešam kļūt jeb Stāsts par Gunāru A.”,
  • Sandra Vensko “…klibs putniņš neraud viens”,
  • Normunds Treimanis “Aukstums. Tumsa. Bads”,
  • Arvis Kolmanis “Annas stāsti”,
  • Andra Manfelde “Kaķis mākoņos”.

  Apbalvojumi

  Maija Migla – Streiča ‘’Matildes gadsimts’’ - labākais oriģinālliteratūras prozas darbs latviešu valodā 2020./ 2021. gadā par dziļi personiska un patiesa stāsta uzticēšanu, izceļot kurzemniecisko dzīves redzējumu, pārdzīvojumu dziļumu, gara noturību – tā radot skaudru, bet vienlaikus sirsnīgu stāstu”.

  Lauris Gundars ‘’Svešam kļūt jeb Stāsts par Gunāru A.’’ - Liepājas Rotary kluba īpašā balva par atšķirīgu skatījumu uz Latvijas šodienu un vēsturi, izmantojot salīdzinošo un autobiogrāfisko literāro pieeju – tā radot aizraujošu un spilgtu stāstu.

  Ēriks Vilsons ‘’Me&Mo’’ - Liepājas speciālās ekonomiskās zonas īpašā balva par asprātīgu, emocionālu un saturiski atraktīvu Liepājas pilsētas dzīves pagājušā gadsimta 90. gadu atainojumu – par tiešu skatījumu uz pilsētas ekonomiskajām svārstībām, cerībām, iespējām un šaubām.

  Pateicības diplomus un piemiņas dāvanas par dalību skolēnu radošo darbu konkursā saņēma Kaspars Gržibovskis no Ozolnieku vidusskolas par darbu ‘’Patriotisms’’, Annemarija Oļševska no Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas par darbu ‘’Vectēva mantojums’’, Daniels Dāvis Berjozkins no Jāņa Čakstes Liepājas 10. vidusskolas par darbu ‘’Piemare un tās romantika’’ un Paula Sonita Deruma no Rīgas Angļu ģimnāzijas par darbu ‘’Nemierīgā Jāņu nakts’’’.

  Iesniegtos prozas darbus vērtēja komisija

  • Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks, komisijas priekšsēdētājs Nauris Lazdāns,
  • Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes lektore, Latvijas rakstnieku savienības Liepājas nodaļas vadītāja, Piejūras pilsētu literārās akadēmijas vadītāja Linda Zulmane,
  • Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs, rakstnieks Arno Jundze,
  • Ventspils Starptautiskās rakstnieku un tulkotāju mājas vadītāja Andra Konste,
  • Kurzemes Humanitārā institūta pētniece Anda Kuduma,
  • Liepājas Rotary kluba biedre Dzintra Mirdza Reisa,
  • Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

  Skolēnu prozas darbus vērtēja Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes lektore Linda Zulmane, rakstniece Jana Egle, Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolas latviešu valodas, literatūras un filozofijas skolotāja Zanda Dreimane, dzejniece Laura Andersone un dramaturģe un rakstniece Rasa Bugavičute-Pēce.

  Konkursa mērķis abās vērtēšanas kategorijās ir veicināt jūrniecības, latviskuma un patriotisma tēmu atspoguļojumu, kā arī radošo darba iemaņu attīstību skolu jaunatnes vidū, rosinot interesi par latviešu valodu un literatūru.

  Informāciju sagatavoja

  Ieva Puka
  LPPI "Kultūras pārvalde" projektu vadītāja
  Tālrunis: 63 483 948
  Mobilais tālrunis: 29 142 942
  E-pasts: ieva.puka@liepaja.lv