Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Pieejama ikdiena

Liepājas pilsētai domājot gan par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un cilvēkiem ar invaliditāti, gan arī par vecāka gadagājuma iedzīvotājiem un jaunajiem vecākiem, katrā jaunā projektā tiek īpaši risināti vides pieejamības jautājumi.

Liepāja mērķtiecīgi piemēro universālā dizaina jeb pieejams visiem principus, atjaunojot ielas un īstenojot citus projektus. Universālais dizains nozīmē, ka tiek nodrošināta pieejama vide, infrastruktūra, pakalpojumi visiem cilvēkiem, neatkarīgi no vecuma, veselības stāvokļa, redzes un kustību iespējām.

Lai atvieglotu pārvietošanos cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kā arī jaunajiem vecākiem ar bērnu ratiņiem, ietvju ar brauktuvi savienojošās vietas tiek veidotas bez augstajām apmalēm. Lai palīdzētu patstāvīgi pārvietoties cilvēkiem ar redzes traucējumiem ietvju bruģī tiek iestrādātas vadlīnijas.

Pilnveidojot atpūtas infrastruktūru, gan iedzīvotājiem, gan pilsētas viesiem izveidots pludmales pieejamības komplekss, pie Centrālās glābšanas stacijas. Tajā gan cilvēkiem ar redzes un kustību traucējumiem, kā arī jaunajiem vecākiem vasaras sezonā – no 15. maija līdz 15. septembrim – pieejama duša, pārģērbšanās telpa.

Savukārt tie iedzīvotāji, kuriem ir redzes vai kustību traucējumi, var patstāvīgi vai ar asistenta palīdzību nodoties ūdens peldēm, jo Liepājas uzņēmēji un zinātnieki izstrādājuši audiobojas un peldēšanas ratiņkrēslus.

Tāpat Liepājā kursē jauni, moderni zemās grīdas autobusi, kas ir piemēroti lietošanai cilvēkiem ar kustību vai redzes ierobežojumiem, tāpat arī jaunajiem vecākiem ar bērnu ratiņiem.