Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Pieejams transports

Liepājas vajadzībām ir saražoti un iegādāti 43 jauni, moderni zemās grīdas autobusi, kas ir piemēroti lietošanai cilvēkiem ar kustību vai redzes ierobežojumiem, tāpat arī jaunajiem vecākiem ar bērnu ratiņiem.

Zemās grīdas autobusiem visas durvis atrodas vienā līmenī, iekāpšana ir bez pakāpieniem un pasažieru salonā nav pakāpienu ejās starp durvīm, kas atvieglo iekļūšanu autobusā un pārvietošanos gan māmiņām ar bērnu ratiņiem, gan cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Pie vidējām durvīm autobusos ir uzstādīts speciāls aprīkojums invalīdu ratiņu iebraukšanai autobusā.

Lai cilvēki ar redzes problēmām un vājredzīgi cilvēki varētu droši un patstāvīgi pārvietoties sabiedriskajā transporta autobusos pie iekāpšanas durvīm izvietots skaļrunis, kas, durvīm atveroties, nosauc autobusa maršrutu un tā numuru. Arī autobusā izvietoti skaļruni, kuros tiek nosaukti pieturu nosaukumi. Autobusu maršrutam un pieturvietām var sekot līdzi arī autobusā izvietotajā monitorā.

Tāpat autobusi ir aprīkoti ar elektroniskajām LED tipa maršruta zīmēm, kuras labi nolasāmas gan diennakts gaišajā, gan tumšajā periodā.

Pašlaik vēl notiek rekonstrukcijas darbi tramvaja līnijas modernizēšanā, pilnībā nomainot visu sliežu ceļu. Pēc darbu pabeigšanas tiks iegādāti zemās grīdas tramvaja vagoni, turpmāk nodrošinot ērtu pārvietošanās iespēju ikvienam arī ar pilsētas zaļāko sabiedrisko transportu – tramvaju.

Sadarbībā ar Liepājas Neredzīgo biedrību ir izstrādātas vadlīnijas (ieteikumi) vides pieejamības, pakalpojumu un informācijas nodrošināšanai Liepājā ar mērķi veicināt kvalitatīvu dzīves un darba vidi katram iedzīvotājam un pilsētas viesim.