Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Pieejams tūrisms

Liepājā pastiprināti domā par cilvēkiem, neatkarīgi no to vecuma un spēju līmeņa: gan par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un cilvēkiem ar invaliditāti, gan arī par vecāka gadagājuma iedzīvotājiem un jaunajiem vecākiem.

Veidojot iedzīvotājiem ērtu dzīves vidi, vienlaikus tiek strādāts arī pie augsts kvalitātes tūrisma pakalpojumu nodrošināšanu dažādām ceļotāju interesēm un vajadzībām, tostarp arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Neredzīgajiem un vājredzīgajiem cilvēkiem ir radīts maršruts “Sadzirdi, sasmaržo, satausti Liepāju”, kuru vada apmācīts neredzīgais gids, ietverot nozīmīgus Liepājas kultūrvēsturiskus objektus.

Savukārt Liepājas uzņēmēju un zinātnieku radīti vides pieejamības risinājumi palīdz baudīt atpūtu gan pludmalē, gan droši pārvietoties pa ielām.

Pludmalē, pie Centrālās glābšanas stacijas, ir izveidots komplekss cilvēkiem ar invaliditāti un jaunajiem vecākiem, kurā ierīkotas dušas, pārģērbšanās telpas un no kura koka laipas ved līdz pašai jūrai. Līdz ar to gan cilvēkiem ratiņkrēslos, gan jaunajiem vecākiem ar bērnu ratiņiem ir vieglāk tikt līdz jūrai.

Pludmales sezonā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām tiek piedāvāta iespēja baudīt ūdens peldes, ko atļauj Liepājā pieejamā infrastruktūra. Ūdenī uzstādītas audiobojas, kas ar signāla palīdzību sniedz informāciju neredzīgiem cilvēkiem, cik tālu var iet peldēt. Savukārt cilvēkiem ar kustību traucējumiem pieejami īpaši peldēšanas ratiņkrēsli. Tagad gan patstāvīgi, gan ar asistenta palīdzību ūdens peldes Liepājā var izmantot ikviens, kuriem citur šādas iespējas ir liegtas.

Savukārt pilsētā ir izvietotas vairākas taktilās kartes, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem būtu vieglāk orientēties. Tāpat ietvēs tiek iestrādātas vadlīnijas, kas palīdz patstāvīgi un brīvi pārvietoties.

Ieguldījumu visiem pieejama tūrisma attīstīšanai apliecina arī Liepājai piešķirtais apbalvojums – starptautiskā konkursā “Eiropas izcilākais tūrisma galamērķis” (EDEN) Liepāja atzīta kā izcils pieejama tūrisma galamērķis cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Sadarbībā ar Liepājas Neredzīgo biedrību ir izstrādātas vadlīnijas (ieteikumi) vides pieejamības, pakalpojumu un informācijas nodrošināšanai Liepājā ar mērķi veicināt kvalitatīvu dzīves un darba vidi katram iedzīvotājam un pilsētas viesim.