Liepājas pilsētas dome piešķir papildu 200 000 eiro epidemioloģiskās drošības pasākumu veikšanai25. marts, 2020Pašvaldība

  Aizsardzības līdzekļi vīrusa izplatības laikā
  1 no 1

  Lai nodrošinātu epidemioloģiskās drošības un citu pasākumu veikšanu pilsētā, trešdien, 25. martā, Liepājas pilsētas domes ārkārtas sēdē tika nolemts papildināt pašvaldības budžeta rezerves fonda līdzekļus par 200 000 eiro.

  Rūpējoties par iedzīvotāju veselību un sekojot līdzi noteiktajām Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijām, Liepājas pilsētas pašvaldība savas iniciatīvas ietvaros veic vairākus papildu epidemioloģiskās drošības pasākumus.

  Iepriekšējā domes sēdē jau tika lemts par 50 000 eiro piešķiršanu dažādu aizsargpasākumu veikšanai un no iepriekš atvēlētā finansējuma jau iegādātas sejas aizsargmaskas pašvaldības policijas, Sociālā dienesta, Izglītības pārvaldes un Bāriņtiesas darbiniekiem, sadarbībā ar NVO sejas aizsargmaskas izsniegtas arī senioriem.

  No rezerves fonda līdzekļiem arī turpmāk plānots segt izmaksas, kas radušās, nodrošinot papildu drošības pasākumus, piemēram, prāmju sagaidīšanai Liepājas ostā, kur tiek veiktas pasažieru veselības pārbaudes un transportēšana uz mājvietām, lai maksimāli izvairītos no kontakta ar citiem sabiedrības locekļiem.

  Daļa finansējuma atvēlēta sabiedrības informēšanai par aktuālo situāciju ¬- dažādu informatīvu materiālu izplatīšanai pilsētas iedzīvotājiem visos pilsētas rajonos.

  Kopumā Liepājas pilsētas pašvaldība saistībā ar aktuālo situāciju valstī piešķīrusi 250 000 eiro dažādu drošības pasākumu veikšanai.

  Liepājas pilsētas pašvaldība seko līdzi aktuālajai situācijai valstī saistībā ar Covid-19 izplatību un, atkarībā no apstākļiem, reaģēs un finansējumu izlietos pēc nepieciešamības.

  Atgādinām, ka ikvienam jāturpina ievērot visi drošības noteikumi - jāpaliek mājās, nedrīkst apmeklēt sabiedriskas vietas un braukt ar sabiedrisko transportu. Pakalpojumus, konsultācijas un informāciju jāsaņem attālināti, jāievēro divu metru attālumu no citām personām. Regulāri jāmazgā rokas ar ziepēm un ūdeni vismaz 20 sekundes, kā arī ar rokām nedrīkst pieskarties sejai, jāizvairās no satikšanās ar cilvēkiem, nerīkot pasākumus, svinības un citas sanākšanas.

  No 13. marta līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

  Informāciju sagatavoja

  Zita Lazdāne
  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
  Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja
  Tālrunis: 22 017 277
  E-pasts: zita.lazdane@liepaja.lv